Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Fototipy

Vtipné vianočné fotenie celej rodiny plné zábavy

Zažite sviatky plné radosti a zábavy! Máme pre vás kreatívne nápady na vianočné rodinné fotografie, ktoré vyčaria úsmev na tvári celej rodiny. Motívy sú ideálne na pohľadnice alebo kalendáre.

Autor: Katharina Kell

Spoločné zdobenie vianočného stromčeka, pečenie koláčikov a spievanie kolied. Vianoce milujeme všetci a radi ich máme na našich rodinných fotografiách. Počas našich malých fotení zažívame predovšetkým jednu vec, a to veľa zábavy. Je to najmä vďaka Eline, Janis a Lucovi. Každý rok nás naše deti nakazia svojím veľkým očakávaním.

Tento rok sme nadšenie využili ako inšpiráciu na zábavné fotenie s rodinou. Ukážeme vám, ako so štipkou kreativity premeniť naše vianočné fotografie na špeciálne spomienky, ktoré sú ideálne pre vianočné pohľadnice či iné fotodarčeky.

A vy sa môžete pridať tiež – tu je návod, ako na to:

Hra svetiel

Dievčatko sa pozerá na fotoaparát. Oblečený má zelený top a oboma rukami drží nad hlavou osvetlenú dekoráciu. V pozadí sa rozmazali svetlá vianočného stromčeka.
Náš malý vianočný anjelik: Bola to len časť vianočnej výzdoby, ale Elina má žiarivú hviezdu oveľa radšej ako žiarivú svätožiaru.

Blikajúce rozprávkové svetlá a sviečky. V zimnom období sa radi cítime pohodlne so žiariacimi dekoratívnymi prvkami. Pre naše rodinné fotografie používame aj rôzne zdroje svetla. Svetlá vianočného stromčeka sa v pozadí lesknú obzvlášť krásne. Hra s rozmazaním vytvára príjemnú atmosféru a zároveň sa zameriava na Elinu.

Zmena perspektívy

Tento detailný záber sa zameriava na veľkú zlatú vianočnú guľu ležiacu na hrudi malého chlapca. Je fotografovaný cez rameno, zatiaľ čo drží guľu jednou rukou. Jeho tvár sa odráža v jeho lesklom povrchu.
Vtipná momentka: Náš Luca v odraze vianočnej gule.

Milujeme spontánnosť a to platí aj pri rodinných fotografiách. Často sa z vtipných momentov stanú obľúbené motívy, na ktorých sa potom spolu znova a znova smejeme. Luca napríklad fascinovane sledoval, ako sa jeho tvár odráža v zlatej vianočnej guli, vďaka čomu vznikla nová, trochu odlišná fotografia a milá spomienka.

Na stole je svietnik. Vedľa neho je vidieť takmer dokončené fotopuzzle. Fotografia na puzzle zobrazuje rodinnú fotografiu ženy a troch detí ležiacich pod vianočným stromčekom a usmievajúcich sa do fotoaparátu.

Puzzle

Puzzle sú zábavou pre celú rodinu. S každým dielikom sa naša fotografia stáva umeleckým dielom, do ktorého každý prispel malou časťou. Spoločné skladanie puzzle pod vianočným stromčekom je pre nás jedným z najkrajších rodinných momentov.

Teraz vytvoriť
Na drevenej komode môžete vidieť vázu s ihličnatými vetvami a vianočnými ozdobami. Vedľa nej je šálka na rozvaľkanom baliacom papieri. Na hrnčeku je fotografia malého, smejúceho sa chlapca. Chlapec uchopí každou rukou veľkú domácu cukrovú palicu a drží si ju pred tvárou. Pozadie zobrazuje obývaciu izbu vyzdobenú na Vianoce.

Latte hrnček

Hrnček na kávu alebo čaj s fotkou nášho zlatého Janisa vykúzli úsmev na ocinkovej tvári každé ráno.

Teraz vytvoriť
Na drevenej komode môžete vidieť pohár naplnený kávou, ako aj vázu s ihličnatými vetvami a vianočnými ozdobami. V strede vidíte pohľadnicu. Na fotografií je päťčlenná rodina. Leží na bruchu a opiera sa o lakte na svetlom koberci a pozerá sa do fotoaparátu. Deti majú oblečené pohodlné oblečenie vo vianočných farbách. V pozadí môžete vidieť obývaciu izbu vyzdobenú na Vianoce.

Pohľadnica

Srdečné pozdravy od rodiny Kellovcov! Našou najkrajšou rodinnou fotografiou osladzujeme predvianočné obdobie našim najdrahším ľuďom, rodine a priateľom. S láskyplným a osobným blahoželaním a fotografiou posielame malé prekvapenie do poštovej schránky.

Teraz vytvoriť
Na fotografií je konferenčný stolík, na ktorom je svietnik a pohár naplnený kávou. V strede je fotokalendár s darčekovou krabičkou a guľôčkovým perom. Fotografia v kalendári zobrazuje rodinnú fotografiu so ženou, ktorá drží v náručí dve deti. Všetci traja sa usmievajú do fotoaparátu. V pozadí je vidieť vianočný stromček.

Nástenný kalendár

Chvíle, ktoré nás sprevádzajú počas celého roka. Každý mesiac si pripomíname krásne chvíle, ktoré sme spolu zažili. Naše rodinné fotografie sú hlavnou témou nášho osobného kalendára.

Teraz vytvoriť
Na drevenej komode môžete vidieť naplnenú nádobu na sušienky, ako aj vázu s ihličnatými vetvičkami a vianočnými ozdobami. V strede je adventný kalendár s fotografiou malého dievčatka, ktoré drží nad hlavou žiarivú hviezdu. V pozadí môžete vidieť obývaciu izbu vyzdobenú na Vianoce.

Adventný kalendár

„Kedy budú konečne Vianoce?“ S každým malým okienkom naše deti netrpezlivo očakávajú Štedrý večer. Osobný foto adventný kalendár s fotkou vášho dieťatka odpočítava dni do sviatočného obdobia a ponúka sladké prekvapenie na každý deň.

Teraz vytvoriť

Dve fotografie, jedno umelecké dielo

Na fotke je veľká drevená doska, ktorá je posypaná múkou. Na okraji dosky môžete vidieť vykrajovačky na sušienky, sušienky a orechy. Siluety dvoch anjelov boli namaľované do múky a nad nimi sú vystrihnuté fotografie dvoch detí, ktoré vyrábajú snežného anjela.
Vo vianočnej pekárni: Kto objaví našich dvoch snežných anjelov Lucu a Elinu v zimnej krajine z múky?

"Mami, to vyzerá ako sneh!" Elina ukazuje na malé kopčeky múky pri pečení vianočných koláčikov. A práve tak sa zrodil nápad. Keďže naše deti milujú ľahnúť si do snehu a rukami, nohami vytvárať malých anjelov, rozhodli sme sa pre vtipný motív. Luca a Elina ako roztomilí anjeli múky. Vďaka funkcii orezania v aplikácií CEWE fotosvet sa z dvoch fotografií rýchlo stane jedna.

Vytvorte si vlastné vtipné doplnky na fotenie

Na fotografii je malé dievčatko v zelenom tope. Dievča uchopí každou rukou veľkú, vlastnoručne vyrobenú cukrovú palicu a drží ju pred tvárou v tvare srdca. V pozadí je vidieť rozmazané svetlá vianočného stromčeka. Na fotografii je vidieť muža a ženu, ako sa smejú na fotoaparáte. Obaja majú na sebe pruhovaný top. Pred tvárami dospelí držia rekvizity vyrobené z lepenky: muž drží parohy a červený sobí nos pred tvárou, žena okuliare. V pozadí je možné vidieť rozmazané svetlá omotané okolo vetvy na stene. Fotografia ukazuje malého, vysmiateho chlapca v červenom tope. Chlapec uchopí každou rukou veľkú domácu cukrovú palicu a drží si ju pred tvárou. V pozadí je vidieť rozmazané svetlá vianočného stromčeka. Fotografia ukazuje malé dievčatko sediace na pohovke a usmievajúce sa na fotoaparát. Dievča drží v každej ruke rekvizity vyrobené z lepenky. V popredí je vysmiaty chlapec v červenom tope. Chlapec drží v každej ruke veľkú domácu cukrovú trstinu a jej konce drží na ľavom a pravom uchu. V pozadí môžete vidieť obývaciu izbu vyzdobenú na Vianoce.

Pre ešte väčšiu radosť pri fotografovaní použite vlastnoručne vyrobené rekvizity, ktoré zabavia malých aj veľkých. Na výrobu zábavných doplnkov stačí len niekoľko materiálov. Či už je to klasický Santa klobúk vyrobený z farebného kartónu alebo rozkošné cukrovinky, kde sme jednoducho omotali červené a biele plstené stuhy okolo kusu dreva: dajú sa opätovne použiť.

Malý fotokútik v obývačke, kde sú všetky rekvizity po ruke, poskytuje počas adventného obdobia vždy spontánne chvíle, ktoré zachytávame priamo fotoaparátom.

Skvelá vianočná zábava pre celú rodinu

V popredí je vidieť muža a ženu. Obaja sa šťastne usmievajú do fotoaparátu, zatiaľ čo muž nesie ženu na chrbte a mierne sa nakláňa dopredu. Žena drží v rukách dve veľké, domáce cukrovinky. S každou rukou drží koniec cukrovej trstiny na hlave. V pozadí môžete vidieť obývaciu izbu a vianočný stromček.
Je to detská hra aj pre nás rodičov. Najmä pri potácaní sa a bláznení sa vznikajú najvtipnejšie momentky.

Zábavné fotenie milujú nielen naše deti. Aj pre nás rodičov sú rodinné fotografie počas Vianoc tá najväčšia radosť. Toto sú špeciálne chvíle, z ktorých vznikajú krásne spomienky.

Váš tím CEWE vám praje veľa zábavy pri vianočnom fotení!

Kreatívne tipy na osobný darček

Dajte svojim blízkym najavo, že vám na nich záleží