• Vašu objednávku máte možnosť odoslať na spracovanie rôznymi spôsobmi:
  • Online cez webové stránky www.fotolab.sk, www.cewe.sk
  • V našom programe CEWE Fotosvet, tu k stiahnutiu.
  • V našej mobilnej aplikácii CEWE fotosvet pre zariadenia so systémom Android stiahnutie alebo iOS stiahnutie.
  • Na ktorejkoľvek predajni CEWE Fotolab alebo FOTOLAB partner prostredníctvom nášho kiosku alebo vložením napr. CD priamo do našej zákazníckej obálky. Pre vyzdvihnutie Vašej zákazky si vyberte ktorúkoľvek našu značkovú predajňu CEWE Fotolab, alebo partnerskú zberňu, alebo si ju môžete nechať zaslať prostredníctvom kuriérskej služby DPD či Slovenskej pošty priamo na Vami zvolenú adresu.
 • Áno, fotografie alebo iný produkt pripravený v programe CEWE Fotosvet jednoducho vypálite na CD alebo uložíte na iné pamäťové médium a odovzdáte zákazku prostredníctvom zákazkového vrecka na ktorejkoľvek značkovej predajni CEWE Fotolab, alebo zberni FOTOLAB partner. Na všetkých predajniach CEWE Fotolab a vybraných partnerských zberniach, máte tiež možnosť využiť náš kiosk tzv. Digifotomaker (DFM), pomocou ktorého bude Vaša zákazka z pamäťového média odoslaná online na spracovanie.

  V prípade, že nemôžete použiť niektorú z vyššie uvedených možností objednania, je tu možnosť fotografie nahrať priamo na pamäťové médium a odovzdať zákazku prostredníctvom zákazníckej obálky na ktorejkoľvek značkovej predajni CEWE Fotolab, alebo v našej partnerskej zberni. Na pamäťové médium odporúčame nahrať iba fotografie určené na tlač. Ak médium bude obsahovať viac fotiek, ako chcete tlačiť, je nutné priložiť rozpis s presnými názvami súborov, popr. názvy zložiek, z ktorých požadujete spracovať fotografie. V opačnom prípade budú vyhotovené všetky fotografie uložené na pamäťovom médiu.

 • Pre bezproblémové spracovanie zákaziek je potrebné mať fotografie vo formáte JPEG, spoznáte ich podľa prípony Vašich súborov: jpg, .jpeg, .jpe .jif, .jfif, .jfi, alebo vo formáte TIFF s prípony súborov: tiff, .tif. Pre čo najkvalitnejšie fotku sa snažte mať obrázky s najmenšou mierou kompresie a dodržať požadované najmenšie rozlíšenie pre daný rozmer fotografie.

  Fotografie Vám spracujeme iba vo farebnom priestore RGB. Nie je sa treba však obávať, väčšina dnešných zariadení, vrátane fotoaparátov, vyhotovuje štandardne fotky v farebnom spektre RGB. Možnosti fotenie farebného priestoru nájdete v nastavení Vašich fotoaparátov. Ak pošlete fotografie vo farebnom priestore CMYK, nemôže byť zákazka spracovaná z dôvodu deformácie farebného rozlíšenia dát.

 • Všetky formáty fotografií budú pri objednávke cez webovú stránku vždy automaticky lesklé.

  Voliť medzi matnou a lesklou fotkou je možné iba pri objednávke cez náš bezplatný softvér CEWE FOTOSVET.
  Fotografie formátu 11x cca 17 cm budú však aj cez softvér CEWE FOTOSVET vždy automaticky lesklé.

 • Ukazovateľom, ktorý Vám napovie, že Vaše fotky sú v požadovanom rozlíšení je tzv. Smajlík, malý úsmev v pravom dolnom rohu vloženého obrázku, ktorý sa Vám zobrazia pri objednaní online alebo cez našu aplikáciu FOTOLAB Fotosvet. Ak je zelený, rozlíšenie je dostatočne vysoké. Ak je žltý, rozlíšenie je stále v poriadku, ale nie je optimálna. Ak je však červený, odporúčame napr. Zmenšiť fotografiu či použiť fotografiu s vyšším rozlíšením, aby sa rozlíšenie zvýšilo a kvalita dosiahla žltého alebo zeleného smajlíka.

  Nižšie je uvedený zoznam odporúčaných minimálnych rozlíšenie pre danú veľkosť:

  Odporúčané minimálne rolíšenie
 • Pôvodný a klasický formát fotografií.
  Šírka fotografií je vždy jasne daná. Máme 4 základné šírka fotografií: 9, 10, 13 a 15 cm. Viac o šírke fotografie nájdete v sekcii Šírka fotopapiera. Po výbere šírky fotografie, sa u Vašej objednávky môže meniť iba jej dĺžka. A v tom je práve základný rozdiel medzi "Pôvodným formátom" a "Klasickým formátom".

  Orezová zóna

  Zrovnanie jednotlivých formátov fotografie , ktoré sa dnes bežne používajú a ich rozmery u fotografie 10 šírky.

  pôvodný formát:

  Ak si pri objednávaní fotografií zvolíte "Pôvodný formát", môže byť dĺžka fotografie rôzna. To zapríčiní pomer strán, ktorý je nastavený vo Vašom fotoaparáte alebo úprava snímky v akomkoľvek programe. Vaša fotografia bude mať vždy napríklad šírke 10 cm, ale dĺžka môže byť rôzna. Ak teda nefotíte na pomer subjektmi 2: 3, bude dĺžka výsledné fotografie vždy inak dlhá, ako sú štandardné rozmery, ako napríklad 10 x 15 cm.

  Orezová zóna 2

  Pôvodný formát fotografie (4: 3): Fotografie bude vyhotovená tak, ako bola nafotená. Teda v tomto prípade kratšia. Najbežnejšie u digitálnych fotoaparátov.

  Orezová zóna 3

  Pôvodný formát fotografie (16: 9): Fotografie bude vyhotovená tak, ako bola nafotená. Teda v tomto prípade dlhšia. Najbežnejšie u dnešných moderných telefónov. klasický formát:
  Ak ale chcete mať všetky fotografie rovnako dlhé, aby Vám sedeli do klasického fotoalbumu pre fotografie napr. 10 x 15 cm, musíte pri objednaní fotografií zvoliť "Klasický formát". My Vám fotografie, ktoré nezodpovedajú danému pomeru strán, orežeme tak, aby boli všetky rovnako dlhé.

  Orezová zóna 4

  Klasický formát fotografie (2: 3): Fotografia je vyhotovená v presnom rozmere (napr. 10 x 15 cm)
  Avšak tu dôjde k orezu časti motívu fotografie a to najčastejšie podľa ukážok nižšie.

  Orezová zóna 5

  Pôvodný formát (16:9) Klasický formát (2:3)
  Ukážka orezu fotografie na 10 x 15cm z pomeru strán 16: 9 na pomer strán 2: 3

  Orezová zóna 6

  Pôvodný formát (4:3) klasický formát (2:3)
  Ukážka orezu fotografie na 10 x 15cm z pomeru strán 4: 3 na pomer strán 2: 3

  Tipy pre objednávku fotografií:

  Pokiaľ chcete mať vyrobené fotografie vždy v presných rozmeroch a bez akéhokoľvek orezu motívu, stačí si nastaviť svoj digitálny fotoaparát alebo šikovný telefón na fotenie vo formáte 2: 3. Formáty možno zmeniť v nastaveniach prístroja.

  U klasického formátu vždy odporúčame riadiť sa orezovými značkami, ktoré sú vidieť a dajú sa nastaviť v našom programe, ktorý si môžete zadarmo stiahnuť tu

  Rozmer Vami nafotenej fotky zistíte vo Vašom počítači kliknutím pravým tlačidlom myši na snímku, záložka Vlastnosti a potom Podrobnosti.

 • Výrobcovia fotopapiera dodávajú papier pre výrobu fotografií v presne daných šírkach v milimetroch. Bežne používané terminológie uvedené v centimetroch napr. Šírky 9, 10 alebo 13 cm, sú orientačným rozmerom pre objednávku.
  Presná šírka fotopapiera danej svetovými výrobcami:

  Orezová zóna 6
 • Podrobnejšie informácie ako uplatniť zľavový kupón nájdete tu.

 • Po odoslaní Vašej zákazky od nás obdržíte postupne 2 základné informačné e-maily. V prvom Vás budeme informovať o prijatí zákazky do výroby. Druhým e-mailom Vám oznamujeme, že zákazka bola spracovaná a v akom časovom horizonte bude pripravená na vyzdvihnutie na predajni, zberni alebo doručená poštou.

  V prípade, že ste si zvolili doručenie na niektorú našu predajňu CEWE Fotolab, obdržíte ešte tretí e-mail s predmetom „Potvrdenie o doručení“. To znamená, že už sa na danej predajni/zberni nachádza a je možné si ju vyzdvihnúť.

  Stav Vašej objednávky máte možnosť zistiť online na našich stránkach www.fotolab.sk, www.cewe.sk. Stačí zadať číslo Vašej objednávky tu a ihneď máte aktuálne informácie o stave Vašej objednávky napr. cez www.fotolab.sk Pokiaľ Vám nedorazí potvrdenie o prijatí alebo vyhotovení zákazky, skontrolujte si prosím nastavenie Vašej e-mailovej schránky a nastavenie zložky Nevyžiadané pošty (spam).

 • Aby sme dodržali dodacie lehoty a dodali našim zákazníkom ich zákazky čo najskôr, nie je možné zasahovať do objednávok po Vašom odoslaní. Zákazky sa ihneď po odoslaní radia do výrobného procesu. Všetky úpravy preto musia byť vykonané pred odoslaním zákazky na spracovanie.

 • Ste nový zákazník?

  Pre možnosť objednávanie, sledovanie stavu Vašich zákaziek alebo pre využívanie online úložiska, je nutné sa zaregistrovať. Prenos osobných dát sa uskutočňuje v zašifrovanej podobe a po uložení nie sú tieto údaje prístupné tretím osobám.

  Ste už existujúci zákazník fotolab.sk, alebo cewe.sk?

  Ako zákazník fotolab.sk alebo cewe.sk sa môžete prihlásiť na webových stránkach tu pre fotolab a tu pre cewe cez tlačítko "Môj účet" alebo "Stav objednávky. Ak si nepamätáte heslo alebo Vám prihlásenie nefunguje, kliknite prosím na možnosť „zabudnuté heslo“, aby Vám mohlo byť doručené heslo nové. Budete vyzvaní na vyplnenie e-mailovej adresy, ktorú máte uvedenú v registrácii. Na túto adresu Vám bude zaslaný e-mail s novým heslom pre prihlásenie.

  Odporúčame nové heslo pri zadávaní opísať, nie skopírovať. Pri kopírovaní hesla dochádza často k nesprávnemu zadaniu, heslo môže obsahovať medzeru, ktorú systém vyhodnotí ako neplatný údaj a nebudete do systému prihlásený.

 • Ak si v jednej objednávke zadáte viacerých druhov produktov, tzn. z rôznych produktových skupín, bude objednávka automaticky rozdelená do viac zákaziek a ku každej zákazke bude účtované dopravné a balné. Dôvodom je, že dáta z online odoslané objednávky natekajú priamo do výrobnej linky, ktorá je vzhľadom na rozdielnu technológiu výroby, balenia či dodaciemu termínu, nastavená pre každú skupinu produktov zvlášť. Pred záväzným odoslaním potvrdzujete konečnú rekapituláciu ceny celej objednávky.

  Ku každej zákazke je účtované dopravné a balné pri vyzdvihnutí na predajni alebo výdajnom mieste. Pri doručení kuriérskou službou DPD alebo Slovenskou poštou je tiež účtovaný poplatok za doručenie.

  Produktové skupiny:

  • CEWE FOTOKNIHY
  • Fotografie
  • Fotoobrazy
  • Fotodarčeky
  •Fotokalendáre
  • Pohľadnice a priania

 • Na každej značkovej predajni CEWE Fotolab a na vybraných fotozberniach FOTOLAB partner máte možnosť vytlačiť si svoje fotografie na kiosku (tzv. Digifotomakeru) a odniesť si ich okamžite so sebou. Je to jednoduché:

  • Vyberte fotografie.
  • Navštívte najbližšiu predajňu CEWE Fotolab s kioskom Foto IHNEĎ.
  • Pripojte zariadenie a preneste svoje vybrané fotografie.
  • Potvrďte objednávku na kiosku, vezmite účtenku a zaplaťte pri pokladni.

  Digifotomakery (DFM) spracovávajú všetky bežne dostupné pamäťové karty z digitálnych kamier, USB, prenosné disky, CD alebo DVD. Prostredníctvom Bluetooth je možný tlač aj z mobilných telefónov so systémom Android a iOS. Informácie o cenách Vám poskytne obsluhujúci personál na každej predajni Fotolab.sk alebo fotozberni FOTOLAB partner.

  Zoznam a kontakty na jednotlivé predajne nájdete na internetových stránkach tu

 • Reklamácie vybavujeme bezodkladne, najneskôr však do 30 kalendárnych dní odo dňa uplatnenia reklamácie.
  Odporúčame však uplatniť reklamáciu bez zbytočného odkladu na predajni CEWE Fotolab, alebo partnerskej zberni, kde bola zákazka vyzdvihnutá. Ak z nejakého dôvodu nemôžete cestovať na partnerskú zberňu, kde ste si objednávku vyzdvihli, je možné podať reklamáciu aj na najbližšej našej vlastnej predajni CEWE Fotolab. Ich zoznam nájdete v linku tu.

  Každá reklamácia by mala obsahovať kompletnú reklamovanú zákazku, pôvodné balenie alebo potvrdenie internetovej objednávky.
  V prípade objednávky zaslanej na pamäťovom médiu, mal by zákazník taktiež zaslať pôvodné objednávkové dáta späť na pôvodnom pamäťovom médiu. V prípade dodania na predajňu/zberňu, ale aj v prípade dodania zmluvným dopravcom (Slovenská pošta, DPD) nás môže zákazník kontaktovať aj mailom na fotolab@cewe.sk, alebo cewe@cewe.sk, s popisom dôvodu reklamácie a priloženým snímkou do 5 MB zobrazujúcim mieru poškodenia zákazky, alebo zobrazujúcou predmet reklamácie. Odporúčame uplatniť reklamáciu čo najskôr, najlepšie do jedného mesiaca.

  Spoločnosť CEWE a.s. ak je to možné reklamáciu preveruje v rámci zákazníckeho servisu/ ak sa napríklad jedná o poškodenie/, ak je však potrebné, zasiela reklamáciu na preverenie priamo do príslušného laboratória v ktorom sa zákazka spracovávala.

  Po spracovaní a preverení Vašej reklamácie Vás zákaznícky servis kontaktuje mailom, alebo telefonicky a informuje Vás o ďalšom zvolenom postupe pri riešení Vašej reklamácie.

  Reklamácia sa riadi platnými Všeobecne obchodnými podmienkami a reklamačným poriadkom Cewe a.s. ktoré sú k nahliadnutiu tu.

 • Pri objednávaní akéhokoľvek produktu z portfólia fotoslužieb dochádza počas odosielania do výroby k optimalizácii dát, aby prenos nezaťažoval vyťaženie Vašej siete. Do zaslaných dát ďalej nezasahujeme a optimalizácia pri odosielaní sa nijako neprejavuje na následné kvalite tlače.

 • farebné rozlíšenie

  Farby sa môžu líšiť podľa nastavenia softvéru a hardvéru, ktorý používate. Farby používané najčastejšie digitálnymi fotoaparátmi sú nastavené do farebného rozlíšenia sRGB. Pre digitálnu tlač konvertuje sRGB do CMYKu tesne pred tlačou.

  Všetky HPS verzie 4.6.1 a novší dovolí vložiť RGB-ICC profily. Fotografie v AdobeRGB, ECI-RGB alebo ProPhotoRGB rozlíšenie budú v týchto verziách programu správne prevedené. Pre najpresnejšie zobrazenie na monitore odporúčame prispôsobiť Vaše nastavenia na základe sRGB štandardu a na základe kontrastu a jasu na základe nižšie uvedeného testu fotografie. Farby sa môžu líšiť v závislosti od svetelnej situáciu prostredie, čo ovplyvňuje vnímanie farieb. Rozdiel medzi farebným rozlíšením monitora a výstupom môže byť potom odlišný a nemožno sa tomu 100% vyhnúť.

  Automatická korekcia

  Táto funkcia je automatická. U priemernej fotografie sa teda kvalita fotografie zlepší. Odporúčame si ju defaultne nechať zapnutú.
  Len niekedy je lepšie automatickú korekciu vypnúť. Napríklad ak ste už upravovali fotografiu v nejakom softvéru a nechcete ju ďalej meniť. Prosím choďte na možnosti-fotografie pre nastavenie automatickej korekcie.


  Vždy mierne doostruje fotografie. To je nezávislé na tom, či je automatická korekcia zapnutá alebo vypnutá. Neodporúčame výrazne doostrovať fotografie v externom softvéri.

  Korekcia červených očí

  K červeným očiam môže dôjsť, ak bol použitý blesk v tmavom prostredí. V našom programe môžete zmeniť nastavenie korekcie červených očí v možnosti - fotografie, a to nasledujúcim spôsobom:
  • opýtať sa pre každú fotografiu
  • vždy zapnúť korekciu automaticky
  • nepoužívať automaticky korekciu červených očí
  Keď je korekcia zapnutá, môžete efekt vidieť priamo v editore. V nastavení je možnosť zadať hľadanie červených očí u všetkých fotografií alebo len vybrať určitú oblasť (odporúčame, ak automatické hľadanie nenájde žiadny výsledok).

  rozlíšenie

  Vaše fotografie by mali byť v rozlíšení 300 ppi v závislosti na veľkosti a rozvrhnutie fotografie. Ak máte vyššie rozlíšenie, program ho automaticky skomprimuje na 300 ppi. Dôležitým ukazovateľom je smajlík. Ak je zelený, rozlíšenie je dostatočne vysoké. Ak je žltý, rozlíšenie je stále ok, ale nie je optimálna. Ak je červený, odporúčame zmenšiť fotografiu, aby sa rozlíšenie zvýšilo a kvalita dosiahla žltého alebo zeleného smajla.

  nastavenie monitora

  Farebné rozpätie monitora je väčšie ako farebné rozpätie tlačiarní. Možnosť vytlačiť presne to, čo vidíte na monitore je limitované. Okolité svetlo tiež ovplyvňuje vnímanie farieb, takže rozdiel medzi farbami na monitore a vytlačenými farbami je do určitej miery normálne.

  Ak prispôsobíte nastavenia monitora nasledovne, získate najlepšie výsledky.
  Color Temeprature: 6500 Kelvin
  Gamma: 2,2
  Illumination: asi 120-160 cd / m2 (tiež závisí na okolitom svetle). 160 cd / m2 zodpovedá osvetlenie 500lx.

  Ak máte, spektrálny fotometer prípadne softvér pre kalibráciu, možno ho tiež použiť a držať sa inštrukcií v softvéri. Ak takéto prostriedky nemáte dostupné, odporúčame použiť nastavenie jasu a kontrastu podľa nasledujúceho dokumentu:
  Dokument k stiahnutiu.

  Stiahnite si danú fotografiu z vyššie uvedeného linku. Potom ju otvorte v akomkoľvek programe na úpravu fotografií alebo v našom programe a maximalizujte. Váš monitor Vám dovolí nastaviť teplotu farieb, kontrast a jas. Toto nastavenie je nezávislé na Vašom počítači.

  1. Prispôsobte teplotu farieb na 6000-6500 Kelvinov
  2. Maximalizujte kontrast
  3. Znížte jas, kým tmavé Q (ľavá strana fotografie) je sotva viditeľné. Tiež svetlé Q (pravá strana fotografie) by malo byť sotva vidieť

 • Vaša spokojnosť s CEWE FOTOKNIHOU je pre nás najdôležitejšia, a preto vám garantujeme najvyššiu úroveň kvality a služieb. Ak si aj napriek tomu do 6 týždňov všimnete dôvod, pre ktorý by ste mali byť nespokojní, vyhotovíme vašu objednávku znova alebo vám vrátime kúpnu cenu v plnej výške.

  Ako funguje naša 100% záruka spokojnosti?

  Ak po obdržaní vašej objednávky nie ste úplne spokojní, kontaktujte nás emailom alebo telefonicky na čísle [02/68204415*], prípadne osobne v jednej z našich vlasntých predajni CEWE Fotolab, alebo zberní a povedzte nám príčinu vašej nespokojnosti. Následne nám pošlete vašu zákazku naspäť alebo ju odovzdáte priamo v predajni. Po obdržaní vašej zákazky zabezpečíme jej opätovné vyhotovenie, poprípade vám vrátime kúpnu cenu. Vašu novú CEWE FOTOKNIHU budete mať čoskoro pripravenú na vyzdvihnutie alebo vám ju môžeme poslať poštou. V prípade vrátenia kúpnej ceny postupujeme v súlade s naším reklamačným poriadkom.

  So všetkými otázkami týkajúcimi sa vašej objednávky sa môžete obrátiť na náš zákaznícky servis, ktorý je vám k dispozícii denne od 8:00 do 22:00 telefonicky [02/68204415] ako aj mailom na fotolab@cewe.sk, cewe@cewe.sk.

 • Ako zdieľať Vašej CEWE FOTOKNIHU na FACEBOOKU?

  Prihlásite sa do svojho internetového účtu cez www.fotolab.sk, alebo www.cewe.sk, kde ste si CEWE FOTOKNIHU objednali, tu vidíte Vašu vyrobenú - vyrobené CEWE FOTOKNIHY, kliknete na ikonku FACEBOOKU a v nasledujúcom okienku, ktoré sa Vám rozbalí odsúhlasíte zverejnenie.
  Nasleduje presmerovanie do FACEBOOKU kde si vyberiete, či budete zdieľať na časovej osi, alebo v skupine, prípadne súkromnej správe.

  Orezová zóna 9
 • Na našej značkovej predajni CEWE Fotolab si môžete objednať aj zostavenie CEWE FOTOKNIHY či kalendára a ďalších fotodarčeky z ponuky Fotolab.sk
  Fotografie nám pre spracovanie môžete priniesť v elektronickej (USB, CD / DVD, apod.) Alebo papierovej forme. Ceny za asistenčné služby pri vytváraní návrhu sa však môžu líšiť, podľa náročnosti a grafického spracovania. Všetko si samozrejme dopredu upresníme podľa obsahu a kvality dodaných materiálov, aby ste mali predstavu, čo a za akú cenu od nás môžete očakávať. Pokúsime sa Vám naplniť všetky Vaše predstavy a pomôžeme Vám aj s odoslaním objednávky.

 • Kontaktujte prosím náš zákaznícky servis na telefónnom čísle 02/6820 44 15 , alebo mailom na fotolab@cewe.sk alebo cewe@cewe.sk.

Rozumiem
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré jej pomáhajú k správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb a tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Viac informácií