Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415
Fotomontáž zobrazuje dosku vyzdobenú na Vianoce. Na vrchole leží veľký drevený valček posypaný múkou. Na okraji dosky môžete vidieť vykrajovačky na sušienky, sušienky a orechy. Siluety dvoch anjelov sú maľované v múke a nad nimi sú orezané fotografie dvoch detí, ktoré vyzerajú, akoby každý z nich tvaroval anjela zo snehu v múke.

Kreatívne tipy

Kreatívne vianočné obdobie: Premeňte deti na anjelov

Rodina Kellovcov krok za krokom vysvetľuje, ako zrealizovať nápad pomocou praktickej funkcie orezania.

Autor Katharina Kell

Čaro Vianoc už prichádza a s ním aj veľa nových nápadov na fotografie. Najmä moje deti Elinka a Luca chrlia nápadmi. Pri pečení sušienok sa obaja s úžasom pozerajú na kuchynskú dosku pokrytú múkou: „Mami, to vyzerá ako biela zasnežená krajina!“ A pretože najmenší radi stavajú anjelov v čerstvo napadanom snehu, prišli sme s nasledujúcim nápadom: Elinka a Luca ako malí snežní anjeli alebo skôr múčni anjeli!

Vďaka funkcii orezania v CEWE fotosvet to bolo veľmi jednoduché a spontánny nápad sa v okamihu zmenil na vtipnú vianočnú koláž. Je to tiež dokonalý motív pre fotodarčeky, ktoré dostanú priateľov a rodinu do vianočnej nálady. Ukážeme vám, ako vytvoriť svoje vlastné umelecké dielo v niekoľkých krokoch.

Na fotografii je drevená pracovná doska zdobená vetvičkami, svetlami a orechmi na Vianoce. Na vrchole leží veľká drevená doska na krájanie posypaná múkou. Na okraji dosky môžete vidieť vykrajovačky na sušienky, sušienky a orechy.

Ozdobte dosku na krájanie

Ozdobte svoju pracovnú plochu vetvičkami, rozprávkovými svetielkami, orechmi a vykrajovačkami. Vaša kuchynská doska sa tak stane zasneženou múčnatou krajinou, do ktorej neskôr umiestnite anjelov.

Na fotografii je veľký drevený valček posypaný múkou. Okraj valca je zdobený rezačkami na sušienky, sladkosťami a orechmi. Okrem toho je možné vidieť, ako ruka ukazovákom kreslí tvar anjela v múke.

Kreslenie snežných anjelov

Aby vaša vianočná kresba vyzerala ešte realistickejšie, jednoducho prstami nakreslite do múky dvoch malých anjelov. Neskôr v programe, vložíte orezané prvky skutočných anjelov. Nakreslite predlohu pre hlavu, krídla a šaty.

Môžete vidieť veľký drevený valček posypaný múkou a zdobený na Vianoce. V popredí môžete vidieť dve ruky, ktoré držia smartphone vo vodorovnej polohe a fotografujú valec.

Fotografia kuchynskej dosky

Po dozdobení odfoťte kuchynskú dosku pomocou smartfónu. Tip: Ak chcete dosiahnuť čo najharmonickejší a najprirodzenejší celkový výsledok, použite rovnaký pohľad z vtáčej perspektívy pri fotografovaní kuchynskej dosky aj anjela.

Fotenie snehových anjelikov

Dievča leží na zemi na svetlej deke a usmieva sa do kamery. Dievča má obe ruky a nohy natiahnuté ďaleko od seba.
Farebný kontrast medzi oblečením a podkladom uľahčuje orezávanie fotografií.

Premeňte svojich blízkych na anjelikov. Vyfoťte ich z vtáčej perspektívy, keď ležia na deke a ruky s nohami majú natiahnuté ďaleko od tela.

Dôležité: Farba pozadia by mala čo najviac kontrastovať s oblečením, ktoré majú na sebe. To výrazne uľahčí automatický orez.

Orezanie a zlúčenie fotografií

Kuchynská doska a anjeli sú odfotení. Teraz môžete pokračovať v programe CEWE fotosvet, v ktorom môžete orezať jednotlivé prvky v niekoľkých krokoch a umiestniť ich na požadované pozadie. Rozhodli sme sa pre adventný kalendár, ktorý bude sprevádzať naše deti predvianočným obdobím.

A ako na to?

Je vidieť používateľské rozhranie programu CEWE fotosvet, na okraji a v hornej lište sú zobrazené rôzne fotografické nástroje na úpravu fotiek. Uprostred vidíte editačné rozhranie a design adventného kalendára. Na fotografii pri produkte je v pozadí vianočne vyzdobená kuchynská doska av popredí fotografie dievčatá ležiace na deke s rukami a nohami roztiahnutými.

Nahranie fotografických prvkov

Najprv vyberte produkt v programe CEWE fotosvet. Vo voľnom návrhu potom postupne nahráte jednotlivé prvky fotografie: jednoducho pretiahnite obrázok na pozadie. Následne môžete pridať motívy snehových anjelov pomocou tlačidla "Nové pole pre fotografiu".

Snímka obrazovky z programu CEWE fotosvet: Dievča leží na podlahe na svetlej rozprestretej deke a usmieva sa do kamery. Dievča má natiahnuté obe ruky a nohy ďaleko od seba. Obrys tela je zhruba načrtnutý prerušovanou čiarou.

Výrez snehových anjelikov

V tomto kroku upravíte dve fotografie, ktoré budú neskôr predstavovať anjelov v múke. Dvojitým kliknutím otvoríte fotografiu v editore - následne vyberte nástroj "orezať". Pomocou ukazovateľa myši môžete zhruba sledovať objekt, ktorý sa má orezať. Potom môžete pomocou rôznych nástrojov pridať alebo odstrániť ďalšie oblasti na fotografie.

Snímka obrazovky z programu CEWE fotosvet: Dievča leží na zemi na rozprestretej deke a usmieva sa do kamery. Má natiahnuté obe ruky a nohy ďaleko od seba. Pozadie, na ktorom dievča leží, je sfarbené na červeno.

Finálna úprava fotomontáže

Pre čistý a realistický výsledok použite funkciu "Upraviť". To umožňuje ešte presnejšie použitie nástroja. Posuvník veľkosti je možné použiť na úpravu veľkosti pixelov – na priblíženie alebo oddialenie. Kliknutím na "Upraviť" zobrazíte predbežný výsledok.

Užívateľské rozhranie objednávkového softvéru CEWE je vidieť, zatiaľ čo v ľavej časti a hornej lište sú zobrazené rôzne fotografické nástroje na úpravu obrázkov. Vpravo je orezané telo dievčaťa, ktoré sa usmieva do kamery. Dievča má obe ruky aj nohy natiahnuté ďaleko od seba.

Uložte orezaného anjela

Akonáhle budete s orezaným anjelom spokojný, kliknite na tlačidlo "Orezať", potom na tlačidlo "Späť" úplne vľavo a potom na "Nahradiť fotografiu v produkte". Zmeny sa aplikujú a medzivýsledok sa uloží. Teraz tieto kroky zopakujte s druhým snehovým anjelom.

Užívateľské rozhranie programu CEWE fotosvet je vidieť; rôzne nástroje na spracovanie fotografií sú zobrazené na okraji av hornej lište. Na veľkej ploche na úpravy je ako pozadie zobrazená kuchynská doska vyzdobená na Vianoce a nad ňou telá dievčaťa a chlapca ako jednotlivé fotografické prvky.

Umiestnenie anjelov

Teraz jednoducho umiestnite orezané fotografie na vopred nakreslené snehové anjeliky v múke. V prípade potreby môžete orezanú fotografiu otočiť pomocou symbolu šípky. Naposledy uložte – a váš kreatívny fotografický motív na Vianoce je pripravený!

Orezanie fotiek pomocou iPhonu
Máte smartfón Apple? Ak sa ponáhľate, môžete fotografie orezať aj priamo v galérii obrázkov. Stačí stlačiť a podržať požadovaný objekt uložiť automaticky orezaný prvok.

Kreatívny výsledok

Na fotografii je drevená pracovná doska, ktorá bola vianočne vyzdobená. Na nej leží veľká drevená doska posypaná múkou. Na okraji dosky sú vidieť vykrajovače na pečivo, sušienky a orechy. Do múky sú namaľované siluety dvoch anjelov a nad nimi sú orezané fotografie dvoch detí, z ktorých každé tvorí snehového anjela.
Takto vyzerá snehovo biela vianočná radosť.

Na výsledok umeleckého diela sú pyšní najmä naši anjeli Luca a Elinka. Takto vytvorenú fotografiu môžete zvečniť na našich fotoproduktoch a neustále si tak pripomínať magický čas pri tvorení.

Objavte ďalšie nápady na zábavné rodinné fotografie. Ak sa vám podarí zrealizovať tento kreatívny tip, nezabudnite nás označiť na Instagrame - @cewe.sk

Kreatívne tipy na osobný darček

Dajte svojim blízkym najavo, že vám na nich záleží