Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Kreatívny tip

CEWE kalendár pre všetkých vašich blízkych

Osobne navrhnuté kalendáre prinášajú radosť nielen pod vianočným stromčekom, ale pripomínajú aj príjemne strávené spoločné chvíle mesiac čo mesiac. Či už babička a dedko, krstná mama alebo sestra - fotokalendár je dokonalým spoločníkom počas celého roka a zbližuje celú rodinu.

Chceli by ste darovať kalendár rôznym ľuďom, ale na jeho navrhnutie máte iba obmedzený čas? Potom máme pripravený praktický tip: Vytvorte si dvanásť kalendárnych listov v softvéri CEWE Fotosvet a jednoducho vymeňte obálku a jeden či dva mesiace - napríklad so špeciálnymi fotografiami príjemcu. Týmto spôsobom môžete rýchlo navrhnúť rôzne kalendáre pre členov rodiny.

Stále vám chýba inšpirácia na obálku? Naše tri nápady sa dajú implementovať veľmi ľahko.

Extra tip: Dizajn listov nechajte od januára do decembra minimalistický a jednoduchý. Kalendár tak bude zaručene hitom u každého obdarovaného.

Veľká fotografia a kliparty ako základ

Kliparty pod písmom uľahčujú čítanie textu.
Vytvorte si váš CEWE kalendár na rok 2023

Chcete, aby bola obálka ešte krajšia? Vložte fotografiu na celú plochu stránky. V časti "Kliparty" nájdete tvary v béžovej farbe, ako v našom príklade, ktoré poslúžia ako pozadie pod text. Vďaka tomu bude ľahko čitateľný a pekne vynikne. Srdce a rám na rok 2023 sú tiež kliparty, ktoré nájdete v softvéri CEWE Fotosvet.

So softvérom CEWE Fotosvet si môžete vytvoriť svoj vlastný obal kalendára. V našom príklade sa to deje pomocou klipartov a textu. Prípadne stačí použiť návrh kalendára, ktorý nájdete priamo v softvéri.

Sépiové tóny a emotívne zábery

Každý dostane osobnú obálku, navrhnutú na mieru.

Dvanásť fotografií detí a vnúčat poteší srdcia starých rodičov. Obálka môže byť tiež veľmi emotívna, vďaka fotografií a textu. Nepotrebujete žiadny špeciálny dizajn: Namiesto toho jednoducho vyfarbite svoju fotografiu pomocou CEWE fotonáhľadu. Jednoducho ho otvorte dvojitým kliknutím na fotku a v časti "Fotografické efekty" vyberte sépiový filter.

Pre svoj text a rok použite dolnú tretinu alebo štvrtinu titulnej stránky. Vyberte písmo, ktoré sa vám páči a nastavte rok 2023 na zodpovedajúci odtieň tak, aby farebne ladil k fotografií.

Kombinujte čiernu a bielu s farebnými odtienmi

Stará rodinná fotografia môže byť skvelou titulnou stránkou nového kalendára.

Chcete použiť starú rodinnú fotografiu? Stačí, keď ju naskenujte a pridáte na obálku - vytvorí sa tak pekný kontrast s novšími motívmi na jednotlivých stranách. Ak nemáte fotografiu z minulosti po ruke, jednoducho pretvorte jednu zo svojich digitálnych fotografií s vintage vzhľadom. Otvorte ju v CEWE fotonáhľade dvojitým kliknutím a použite čiernobiely filter pomocou fotografických efektov. Vďaka takzvanej gama korekcii môžete obrázok zosvetliť. To vytvára požadovaný vintage efekt a zaisťuje ľahšiu čitateľnosť textu.

Políčko pre rok nájdete v časti klipartov. Text vyfarbite a usporiadajte jednotlivé prvky do hornej tretiny obálky.

Želáme vám veľa radosti pri tvorení vianočných darčekov z fotografií.

Ďalšie kreatívne nápady pre vaše fotokalendáre