Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415
Žena sedí na gauči a má na nohách otvorený notebook. V notebooku si prezerá rodinné fotky.

Kreatívny tip

Ako na triedenie fotografií do ročenky?

Narodeninové oslavy, sviatky, výlety či športové udalosti. Počas roka sa vytvorí množstvo fotografií, ktoré si zaslúžia miesto v ročnej CEWE FOTOKNIHE. Ako ich jednoducho vytriediť a zorganizovať vám prezradíme v tomto kreatívnom tipe.

Screen z úložiska CEWE myPhotos s rôznymi zložkami a fotografiami rodiny.
CEWE myPhotos vám uľahčí organizáciu fotografií. Najjednoduchším spôsobom je vytvorenie zložiek pre udalosti v danom roku.
Vytvorte si CEWE FOTOKNIHU hneď teraz.

Zhromažďovanie fotografií – pevný disk alebo USB?

Najprv by ste mali preniesť fotografie zo všetkých zdrojov do počítača alebo zariadenia, pomocou ktorého chcete navrhovať. Nezáleží na tom, odkiaľ fotografie pochádzajú. Mali by ste však vedieť, že pri odosielaní fotografií napr. prostredníctvom aplikácie WhatsApp sú obrazové dáta komprimované, a preto ich rozlíšenie nemusí byť dostatočné na tlač v CEWE FOTOKNIHE. Preto je najlepšie požiadať svojich priateľov a ďalších dodávateľov fotografií, aby vám dodatočne zaslali dôležité fotografie v originálnej veľkosti alebo ich odovzdali napríklad na USB flash disku. Pre istotu by ste mali zálohovať aj dáta v počítači, a to buď na externý pevný disk, alebo na digitálne pamäťové zariadenie.

Praktická organizácia s CEWE myPhotos

Ak zhromažďujete mnoho fotografií z rôznych zdrojov, môže byť online úložisko obzvlášť praktické. CEWE myPhotos vám uľahčí organizáciu fotografií. Hlavnou výhodou je, že k nim môžete pristupovať z rôznych zariadení a zhromažďovať fotografie pre projekty, ako je napríklad ročenka. Za týmto účelom zdieľate voliteľne heslom chránenú zložku s ďalšími osobami, ktoré potom svoje fotografie bezpečne a ľahko nahrajú do CEWE myPhotos. Ku všetkým fotkám môžete pristupovať priamo z objednávacieho programu či aplikácie CEWE fotosvet. Medzi ďalšie praktické funkcie patrí hodnotenie fotografií a možnosť vyhľadávať v nich konkrétne miesta alebo osoby.

Štruktúrovanie fotografií – príležitosti, ročné obdobia, udalosti

Najjednoduchší spôsob, ako ich usporiadať, je zhromaždiť spomienky na daný rok do špeciálne vytvorenej zložky: napríklad "Ročenka_2022_výber". Pokiaľ je fotografií a tém veľa, môžu vám podzložky pomôcť udržať si prehľad. V závislosti na tom, ako chcete svoju CEWE FOTOKNIHU štruktúrovať, ju môžete usporiadať podľa ročných období ("2022_leto", "2022_jeseň") alebo podľa príležitostí ("2022_narodeniny_babičky, "2022_krstiny_Zuzky") Preto je najlepšie najprv vybrať z rozsiahlych zbierok fotografií, ktoré majú byť zahrnuté do ročenky "Best of".

Niečo navyše: hodnotenie pomocou hviezdičiek

Nápomocné môže byť aj hviezdičkové hodnotenie, ktoré môžete použiť buď v programe CEWE myPhotos, alebo v programe CEWE prezentácie, ktorý je nainštalovaný spoločne s objednávacím programom. Fotografie, ktoré sa hodia do ročenky, môžete ohodnotiť napríklad štyrmi alebo piatimi hviezdičkami. To vám uľahčí opätovné nájdenie fotografií.

Screen obrazovky s programom CEWE myPhotos. Na obrazovke je fotografia chlapca.
Vďaka hodnotenia hviezdičkami môžete ľahko nájsť svoje najlepšie fotografie.

Tieto tipy uľahčujú výber fotografií

Pokiaľ má ročenka obsahovať určité rodinné udalosti a máte na výber z veľkého množstva fotografií, mali by ste si odpovedať na nasledujúce otázky: Pre koho je kniha určená? Ktorým členom rodiny chcete výsledok ukázať?

Veľa fotiek? Stanovte si priority!

Pri predbežnom výbere zvážte, či sú všetky spomienky vo vašej kronike rovnako dôležité. Stanovte si priority a vopred definujte veľkosť stránky pre každú udalosť, napríklad vždy dve až tri dvojstránky. Potom je najlepšie sa uistiť, že máte k dispozícii rovnaké množstvo fotografií. Mať to na pamäti je tiež užitočné pre vaše budúce kroniky. Možno v priebehu roka stále premýšľate o malých príležitostiach na fotografovanie a zachytenie sezónnych dojmov.

Tip na dizajn všetkých ročných období

Dizajn víťazí vďaka zladeným detailom. Možno máte vhodné fotografie prírody, ktoré doplnia vaše osobné fotografie členov rodiny a pomôžu vám vytvoriť štruktúru knihy. Takže jesenné lístie z vašej záhrady ako pozadie a prvé skoré kvety ako detail pre príslušné ročné obdobie.

Prajeme vám veľa zábavy pri navrhovaní ročenky :)

Inšpirácia pre váš budúci darček

Čo môžete urobiť so svojimi najkrajšími fotografiami