Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Kreatívny tip

Vytvorte z vášho schodiska promenádu obrazov v letnom štýle

Inšpirujte sa najobľúbenejšími tipmi na vešanie fotoobrazov a vytvorte usporiadaný či extravagantný dizajn vašich stien.

Tlmené farby, pastelové odtiene a prírodné materiály. Tento letný trend v kombinácií s vintage prvkami ponúka ideálny základ pre špeciálny dizajn schodiska. V našom kreatívnom tipe sa dozviete, ktoré veľkosti a formáty fotoobrazov budú najlepšie vyhovovať príslušným usporiadaniam. Vytvoriť si ich môžete jednoducho online alebo v programe CEWE fotosvet.

1. Okrajové zavesenie – pre jednotné okamihy šťastia

Na fotke môžete vidieť biele schodisko so zábradlím vo vzhľade svetlého dreva. Na stene za ním visí päť potlačených plátien. Aranžmán je príkladom okrajového zavesenia.
Okrajové zavesenie vychádza z existujúcich línií, ako v tomto prípade na zábradlí.
Vaše najkrajšie spomienky na nástennom fotoobraze

Symetrické osi pohľadu a rovnakej vzdialenosti: Pri zavesení od okrajov sú najmä spodné okraje obrázkov zarovnané s rovnakou čiarou. Najlepšie je tento perspektívny efekt zdôrazniť veľkými fotoobrazmi – ako sú naše fotografické plátna.

Môžete ich navrhnúť na výšku, na šírku alebo ako štvorcový formát. Je dôležité, aby ste zvolili rovnaký formát pre všetky motívy. Aby vaše najkrajšie rodinné spomienky viseli v právnom pomere nad zábradlím.

Existuje niekoľko spôsobov, ako aplikovať okrajové zavesenie vo vašej domácnosti:

  • Zábradlie schodiska ako pomôcka pre rozloženie:

    Ak chcete zavesiť svoje rodinné fotografie na stenu vášho schodiska, použite zábradlie ako vizuálnu predlohu. Zarovnajte spodné okraje fotoplátna so sklonom madla ako v našom príklade.

  • Jednotné formáty:

    Tie sú pri tomto type zavesenia rovnako dôležité ako dodržiavanie rozostupov medzi fotografiami. Skôr, ako pribijete prvý klinec do steny, odporúčame využiť vodováhu a lepiacu pásku.

2. Petrohradské zavesenie – dokonalý neporiadok

Usporiadanie fotoobrazov na steny: petrohradské zavesenie

Kreatívne a osobné: Pre Petrohradské zavesenie neexistujú prísne pravidlá. Vyberte napríklad veľkú fotografiu ako hlavný prvok. Ostatné obrázky zaveste okolo nej, ako je znázornené vyššie. Prípadne si pre lepšiu orientáciu môžete nakresliť pomyselnú čiaru.

Oveľa dôležitejší je výber motívov a použitie prepájacieho prvku. V našom prípade používame plagát v ráme. Svetlé drevené tóny zapadnú do trendu Soft Summer a náhodné usporiadanie vytvorí harmonický fototvar.

Salónne alebo Petrohradské zavesenie

Tento spôsob zavesenia má viac ako 300 rokov a prvýkrát sa objavil v ruskom Petrohrade pod pojmom „salónne zavesenie“. Ide o metódu, ktorá optimálne vyplní obmedzený priestor obrázkami. Dôraz sa kladie na asymetrické usporiadanie, ktoré často visí tesne vedľa seba až po strop. Všetky obrázky sú často zoskupené okolo centrálneho prvku. Väčšinou sa tu kombinujú formáty na výšku a šírku. Identické vizuálne prvky, ako sú rámy obrazov v drevených odtieňoch alebo rohože v rovnakej farbe, dotvárajú kreatívnu a vizuálne zrozumiteľnú štruktúru.

3. Rovnováha zavesenia

Biele schodisko so zábradlím zo svetlého dreva. Na stene za ním visí v rámoch spolu 20 veľkých a malých plagátov.
Vyvážené a symetrické: Pri vyváženom zavesení vytvoria fotografie s rovnakým rámom vlastnú skupinu

Všetko je povolené? Áno, ale s nadhľadom. Vybalancované a okrajové zavesenie sa nemusí nutne sústrediť na jednotlivé motívy. Namiesto toho sa riadi veľmi jasným vzorom v usporiadaní fotografií. Všetky rámčeky, ktoré majú rovnakú veľkosť a formát môžu visieť jeden pod druhým, a to veselo až po podlahu.

Veľké fotoobrazy vo formáte na výšku, fotografie na hliníkovej platni vo formáte na šírku alebo plagáty v rámoch: Ak majú rovnaké rozmery, tvoria v rámci usporiadania vlastnú skupinu.

V štýle trendu Soft Summer môžete u nás svoje najkrajšie rodinné okamihy doplniť aj farebnými plagátmi s textom a dizajnovými prvkami. Stačí na to použiť naše šablóny. V programe CEWE fotosvet alebo online si môžete vybrať z rôznych farieb a samozrejme aj zladených pastelových odtieňov.

Dúfame, že sme vás inšpirovali pre váš ďalší projekt a prajeme vám veľa zábavy pri tvorení!

Inšpirácia pre váš budúci darček

Čo môžete urobiť so svojimi najkrajšími fotografiami