Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Kreatívne tipy

Obal kuchárskej knihy: vyšperkujte vaše osobné recepty

Zozbierajte svoje najlepšie recepty na varenie a pečenie do CEWE FOTOKNIHY. Máme pre vás tipy na dizajn obálky.

Lahodný recept si vyžaduje správne ingrediencie, trochu trpezlivosti a kreativity. A ak aj vaši blízki dajú jedlu najvyššie hodnotenie, návod si zaslúži miesto v zbierke obľúbených rodinných jedál. Všetky svoje najlepšie kuchárske nápady si môžete zaznamenať do CEWE FOTOKNIHY, ktorú si navrhnete ako jedinečnú knihu receptov.

Chcete, aby bolo na prvý pohľad jasné, že je vo vašej kuchárskej knihe veľa chutných nápadov? Ideálny je na to personalizovaný obal, z ktorého vám budú tiecť slinky. Pripravili sme pre vás tri vhodné tipy. Ukážeme vám, ako profesionálne navrhnúť obálku v softvéri CEWE fotosvet.

Moderný formát, svieža väzba

Kombinácia čiernobielych fotografií a farebných záberov pôsobí profesionálne a nadčasovo.

Ak ste sa rozhodli pre CEWE FOTOKNIHU v štvorcovom formáte XL, navrhnúť obálku bude hračka. Usporiadajte deväť motívov rovnakej veľkosti na obálke ako mriežku a medzi jednotlivými dlaždicami nechajte malý priestor. Pri zarovnávaní dlaždíc vám pomôžu vodiace čiary alebo funkcia mriežky, ktorú nájdete v softvéri v ponuke vpravo hore v časti "Usporiadať".

Ochutnajte, čo vás čaká vo vnútri, pomocou rôznych fotografií - konkrétne chutné recepty a veľa lásky. Kombinácia farebných fotografií obľúbených jedál a čiernobielych rodinných fotografií vytvára vzrušujúci kontrast. Dvakrát kliknite na fotografiu v softvéri na navrhovanie, čím otvoríte CEWE fotonáhľad. Tu môžete vybrať položku ponuky "Farebné efekty" a vyfarbiť fotografiu čiernobielo. Tip: Vizuálne oživte obálku umiestnením jednoduchých klipartov a krátkych textov na jednofarebné dlaždice - hravo, ale nenápadne.

Panoramatický formát: Využite celú plochu

Menej je viac: čerstvé jedlo vyvoláva chuť variť a je ideálne ako obrázok na obálku.

CEWE FOTOKNIHA vo veľkom panoramatickom formáte ponúka dostatok priestoru aj na obálke. Veľkoryso natiahnite záber na celú plochu. Na miesto, kde je vaša fotografia čo najjednofarebnejšia, umiestnite textové pole s názvom knihy receptov. V uvedenom príklade bolo použité písmo "Ancona Cd". Aby písmená lepšie vynikli, môžete ich podložiť alebo orámovať farebným klipartom, napríklad geometrickým tvarom alebo rámom. V ľavom stĺpci ponuky v časti Kliparty nájdete rôzne možnosti.

Na obálku sa výborne hodí záber čerstvej zeleniny, možno aj z vlastnej záhradky. Prípadne čo tak pokrm, na ktorý ste obzvlášť hrdí? Nechajte fotografiu hovoriť za seba.

Exkluzívna väzba s konečnou úpravou

Hrajte sa s povrchovou úpravou a klipartmi na obálke.

Individuálna kuchárska kniha je niečo veľmi výnimočné. Skúste to podčiarknuť povrchovým efektom. Exkluzívnu obálku, ako je tá na obrázku vyššie, s lesklým a hmatateľným názvom, môžete vytvoriť niekoľkými kliknutiami: najprv sa v softvéri CEWE fotosvet rozhodnite pre formát a vyberte tvrdú obálku. Na obal umiestnite váš motív, napríklad varenie. Tip: po stranách nechajte široký biely okraj, aby ste dosiahli vzdušný vzhľad.

Ako pozadie pre text pridajte biely obdĺžnik pomocou klipartu. Zvýšte priehľadnosť kliknutím pravým tlačidlom myši na objekt a potom kliknite na položku "Priehľadnosť" v ponuke. Potom naň umiestnite text. Vyberte si písmo s povrchovou úpravou - máte na výber medzi zlatou, striebornou, ružovozlatou alebo efektnou lakovou úpravou.

Jednotný dizajn na vnútornej strane

Farebné, veľké motívy na jednej strane, recept na opačnej strane.

Pre vnútorné strany odporúčame jednotný dizajn. Každý recept zostavte podobným spôsobom, aby ste vytvorili spoločnú niť. Napríklad vždy umiestnite jeden nápad na varenie na dvojstranu. To znamená: veľký motív jedla na jednej strane a zoznam prísad vrátane návodu na druhej strane.

Želáme vám veľa radosti pri tvorení aj varení.