Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Kreatívne tipy

Začiatočník alebo profesionál: Ako si vytvoriť dokonalé puzzle s fotkou

Stupeň náročnosti puzzle závisí nielen od počtu dielikov, ale aj od motívu. Aby ste si vybrali tie správne obrázky pre svoje puzzle, ukážeme vám niekoľko užitočných tipov na navrhovanie online aj v softvéri CEWE Fotosvet.

Hľadanie toho správneho kúsku, spájanie celého obrázka dohromady: puzzle je príjemná zábava - a momentálne je opäť v kurze. Nielenže zbystrí oči a zmysly, ale aj urobí radosť. Pretože každý krok, ktorý dotvára obrázok, je malým úspechom. O to lepšie, ak sú spomienky spojené aj s motívom - z vašich vlastných fotografií.

Motív ovplyvňuje úroveň obtiažnosti

Výberom motívu môžete určiť, aké ľahké či zložité bude puzzle.

V zásade môžete ktorýkoľvek zo svojich obrázkov zmeniť na puzzle s fotografiami. Fotografia vašich blízkych ponúka obzvlášť individuálnu zábavu s puzzle. Ale majte na pamäti: Téma ovplyvňuje úroveň obtiažnosti. Obrázky s rôznymi farbami zjednodušujú skladanie. Detailné zábery rastlín, portréty tvárí vo vysokom rozlíšení alebo podrobná architektonická časť prinášajú nové výzvy.

Výber motívu pre profesionálov v oblasti puzzle: Pre skutočných odborníkov sú vhodné napríklad snímky krajiny: Veľké jednofarebné plochy vyžadujú sústredenie a vytrvalosť a predstavujú výzvu aj pre pokročilých staviteľov puzzle, ktorá je na konci odmenená motívom, ktorý stojí za to vidieť.

Čiernobiele obrázky a veľkoplošné vzory sa tiež považujú za vysoký level v skladaní puzzle.

Dodatočný tip: Ak chcete skladačku ešte viac skomplikovať, pozerajte sa na obrázok na veku iba krátko a pri skladaní puzzle ju neokukujte. Ak chcete puzzle darovať, môžete tak urobiť bez ukážky výsledného obrázka, aby si musel obdarovaný zložiť fotografiu sám.

Kliparty a textové polia pre viac informácií

Ozvláštnite puzzle textom a klipartmi.

Máte fotografický motív s veľkými plochami rovnakej farby a bojíte sa, že zostavenie puzzle bude príliš náročné? Stačí do návrhu pridať ďalšie drobnosti. Kliparty alebo textové polia poskytujú orientáciu pri zostavovaní dielikov, a zároveň zaisťujú individuálny vzhľad. Veľký výber prvkov, masiek aj rámov nájdete v našom softvéri CEWE Fotosvet softver-zdarma.

Rozloženie tiež uľahčuje vytváranie puzzle

Rozdelenie puzzle na menšie obrázky znižuje úroveň náročnosti.

Naše rozloženia môžu byť užitočné pri vytváraní jednoduchších hádaniek. V našom softvéri CEWE Fotosvet softver-zdarma vyberte ikonu „Rozloženie“ na druhej pozícii vľavo v paneli ponúk. Na jednu hádanku teda môžete umiestniť až jedenásť obrázkov. Prípadne máte možnosť ľubovoľne aranžovať rôzne fotografie ich vkladaním cez „Fotky“. Ukážka sa zobrazí v modrom ráme, ktorý môžete pomocou rohových bodov rovnomerne zväčšiť alebo zmenšiť. Ak chcete pridať ďalšie obrázky, kliknite na položku „Nová oblasť fotografií“ v časti „Fotografie“ vľavo. Rozdelením na menšie časti sa skladačka stane oveľa ľahšou a môžete zachytiť niekoľko obľúbených okamihov súčasne. Spojte svoje motívy a vytvorte koláž z najkrajších fotografií.

Objednajte si puzzle: voľba je na vás

Ak si chcete objednať puzzle s fotografiou, máte dve možnosti:

  • Produkt v softvéri CEWE Fotosvet vyberiete tak, že najskôr kliknete na „Fotodarčeky“ a potom na „Hry“. Tam momentálne nájdete dva kompaktné formáty - môžete si vybrať medzi 112 a 266 časťami.
  • Malo by ísť o väčšiu verziu? Potom môžete ľahko navrhnúť svoje osobné puzzle online vo svojom prehliadači. Puzzle nájdete v časti fotodarčeky v sekcii Hry: k dispozícii máte 500, 1000 a 1500 dielikov.

Dodatočný tip: Odfoťte skvelý motív pre vaše puzzle

Skladačky sú ešte zábavnejšie a osobnejšie s motívom vašich blízkych.

Chcete navrhnúť puzzle s fotografiami vášho potomka? Máme pre vás pripravený jeden extra tip, ako na dokonalú fotografiu s deťmi. Môžeme prezradiť, že stredobodom pozornosti je predovšetkým radosť.

Želáme vám veľa zábavy pri tvorení a skladaní vašich puzzle.