Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Kreatívny tip

Ako fotiť svoje deti? Veľmi jednoducho a s radosťou!

Napísal Nico Lindner

Používate pre lepšie fotky radšej drahší fotoaparát? A plánujete starostlivo všetko vopred, aby ste zachytili perfektný okamih? Pri fotografovaní vašich detí sa zmierte s tým, že neexistujú žiadne kúzelné pravidlá. Existuje však niekoľko tipov, ktoré zvýšia pravdepodobnosť získania krásnych fotografií. Náš poradca bude Pascal Mühlhausen, hlavný fotograf CEWE.

Technika? Áno, ale aká? Tá, ktorá je po ruke!

Ktorý fotoaparát je zvyčajne najdostupnejší, keď ste so svojimi deťmi? Väčšinou ten, ktorý bol zabudovaný do vášho smartfónu. Očakávajte teda, že tie najkrajšie okamihy zachytíte fotoaparátom v mobile. Mobil má všestranné použitie a je prostriedkom voľby, najmä vonku. Novšie modely pomáhajú svojou technológiou spoľahlivo zachytiť okamihy, aj keď sú deti v pohybe.

Fotoaparáty smartfónov sa tiež spúšťajú potichu - to sa hodí, ak chcete fotografovať svoje deti, napríklad keď spia.

Fascinujúce, úžasné, a predsa tak jednoduché: bubliny z bublifuku, vďaka ktorým rodičia a deti žiaria. Kto urobí najväčšie?

Veľký fotoaparát? Zoom a krátka závierka!

Ak používate svoj väčší fotoaparát, venujte pozornosť dlhej ohniskovej vzdialenosti od 100 mm a krátke rýchlosti uzávierky. V mnohých prípadoch má tzv. Športový režim presne túto vlastnosť. Dlhá ohnisková vzdialenosť vytvára priestor pre pozorovanie: zoom vám umožní ísť ďalej. V určitom momente na vás deti zabudnú namiesto toho, aby ste boli stredobodom pozornosti s veľkým fotoaparátom.

Blízko vašich detí, nie zhora

Vlastne je to logické: ak ste pri fotografovaní v rovnakej výške ako dieťa, bude na fotografii vyzerať sebavedomejšie a lepšie. "Perspektíva pre dospelých" zhora neplatí. Také krásne fotografie možno vytvoriť najmä pri spoločnom vyvádzaní.

Stačí sa pozrieť - rebrík sa spontánne stal doplnkom pre fotenie.

Naplánujte si čas a nájdite ten správny okamih

Snáď najcennejšia pomoc pri plánovaní rodinného fotenia: venujte čas sebe a hlavne svojim deťom. Fotky, ktoré majú byť usporiadané na povel a podľa pravidiel, vyzerajú všetky úplne rovnako. Správajte sa prirodzene, ako keď idete na obyčajnú prechádzku a užívate si pri nej veľa zábavy. Jedine tak vzniknú dokonale spontánny fotky plné emócií. To isté platí pre "Ako dlho?" - urobte si pokojne medzi fotením krátke prestávky, ktoré všetkým len prospejú.

Fotenie s rodinou, ale bez nátlaku a s množstvom smiechu - to je zábava!

Poďakujte za trpezlivosť

Spoločná odmena: Či už predĺžite čas na hranie alebo pripravíte niečo chutné na jedenie - vyjadrite tiež deťom svoju vďačnosť za trpezlivosť. Fotografie by sa nikdy nemali stať nutnou povinnosťou. O to väčšia je šanca, že ďalšie nápady na fotenie budú prijaté s radosťou.

Dúfame, že vás fotenie zabaví!