Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Viac nadšenia pre udržateľnosť

Sladké prekvapenie pre blízkych s ohľadom na udržateľnosť. Práve to teraz nájdete v mnohých adventných kalendároch od spoločnosti CEWE.

Viac informácií

24 okienok plných radosti v recyklovateľnom obale

Naše adventné kalendáre s vnútornou časťou šetrnou k životnému prostrediu

Vnútro vás prekvapí

Naše adventné kalendáre s vnútorným obalom zo zemiakového škrobu sú dôležitým krokom na ceste k ešte väčšej udržateľnosti našich výrobkov. Vnútorná časť sa skladá zo 100 % biologicky rozložiteľných surovín. Používame na to proces vstrekovania prírodného papiera. Obsahuje 70 % škrobu zo zemiakov. Okrem toho obsahuje 12 % papierových vlákien a 18 % vody.

To znamená, že adventný kalendár ešte nie je úplne vyrobený z biologicky rozložiteľného materiálu. Ochranná fólia a čokoládový papier sú stále vyrobené z plastu. Vnútorná časť je však šetrnejšia k životnému prostrediu ako jej plastový predchodca. Chceme a budeme podnikať ďalšie kroky v oblasti udržateľného dizajnu našich výrobkov.

Viac informácií a dôležité otázky a odpovede nájdete tu.

Zobraz adventné kalendáre

Tento projekt je pre nás taktiež skúškou. Zistenie, ktoré z toho vyplynuli, nám poslúžia ako ukazovateľ, ako môžeme v budúcnosti ešte viac šetriť zdroje.

Fenna Willers, Manažérka udržateľnosti v spoločnosti CEWE

Starostlivosť o životné prostredie aj počas Vianoc

Pri výrobe dbáme na to, aby sme používali materiály šetriace zdroje: vrátane papiera s certifikátom FSC® na vonkajší obal našich adventných kalendárov, ktorý je vytlačený digitálne farbami na báze vody. Všetky naše výrobky CEWE sa vyrábajú úplne klimaticky neutrálnym spôsobom.

Približne 96 % prepravných obalov tvorí vlnitá lepenka vyrobená z recyklovaných materiálov. Podiel plastov je menej ako 4 %. Plasty sa používajú najmä na ochranu výrobkov pred vlhkosťou počas prepravy.

V súčasnosti sa používaniu plastov nedá úplne vyhnúť. Platí to najmä pre obaly na potraviny, ako je čokoláda. Spoločnosť CEWE aktívne skúma udržateľné alternatívy s cieľom ďalej znížiť množstvo plastov.

Ďalšie informácie a dôležité otázky a odpovede nájdete tu.

Plastový odpad nás veľmi trápi. Teraz však môžeme do bioodpadu vyhodiť aspoň vnútornú časť nášho adventného kalendára – na to sme pyšní.

Thomas Mehls, predstavenstvo CEWE

Rozložiteľné - aj po zjedení čokoládovej pochúťky.

Naše adventné kalendáre majú vnútorný obal zo zemiakov: keďže všetky materiály na vnútornú časť sú vyrobené z prirodzene obnoviteľných zdrojov a sú 100 % ekologické, môžete ich dokonca vyhodiť na miestny kompost. Napriek tejto možnosti odporúčame po zjedení čokolády vyhodiť celý adventný kalendár do koša na papier, aby sa tam začal recyklačný cyklus. Do "žltého kontajnera" sa dáva len ochranná fólia kalendára a obal čokolády.

Viac informácií a dôležité otázky a odpovede nájdete tu.

Zobraz adventné kalendáre

Prijatie výzvy udržateľnosti

V spoločnosti CEWE sme už podnikli mnohé kroky smerom k ekologickejšiemu sortimentu výrobkov. Udržateľnosť je však pre nás nepretržitý proces - a zďaleka nie je ukončený. Konverzia komponentov výrobku a výrobné procesy, ktoré sú na to potrebné, sú zložité.

Zmeny môžu ovplyvniť rôzne oblasti. Jedným z príkladov je logistika: ak sa zvýši hmotnosť a objem materiálu, znamená to aj vyššie náklady na dopravu. Cena sa môže zmeniť aj v prípade použitia drahších surovín. V neposlednom rade musia všetky materiály ladiť s existujúcimi strojmi.

Znižujeme množstvo oxidu uhličitého

Chceme poskytovať transparentné informácie o našom vývoji v oblasti udržateľnosti. Za týmto účelom už desať rokov uverejňujeme správu o udržateľnosti v súlade s usmerneniami "Global Reporting Initiative" (GRI).

Jedným z našich hlavných environmentálnych cieľov je znížiť vlastné emisie oxidu uhličitého na polovicu. V roku 2015 to bolo 13 401 ton a naším cieľom je znížiť ich do roku 2025 na menej ako 6 700 ton ročne.

Chcete sa dozvedieť viac o udržateľnosti v spoločnosti CEWE? Viac informácií o udržateľnosti v spoločnosti CEWE nájdete na našich firemných stránkach.

Dôležité otázky a odpovede

Čo sa skrýva za udržateľným adventným kalendárom

Vnútorná časť, ktorá bola zvyčajne vyrobená z plastu, bola už na 100 % nahradená papierovým blistrom, ktorý je vstrekovaný a šetrný k životnému prostrediu. Z dôvodu bezpečnosti potravín sa však zatiaľ nemôžeme úplne zaobísť bez plastu: obal čokolády je vyrobený z plastu. Okrem toho dostanete adventný kalendár v tenkej plastovej fólii. Je to potrebné na ochranu pred vlhkosťou.

Ide o zemiaky, ktoré sa pestujú priamo na výrobu škrobu. Preto je aj obsah škrobu vyšší. Na špeciálne upravených pestovateľských plochách, ktoré sa používajú na pestovanie priemyselných zemiakov, nerastú žiadne bežné konzumné zemiaky. Vďaka tomu sa neplytvá vzácnymi zdrojmi ani pôdou, ktorá by sa mohla využiť na pestovanie potravín.

Minulý rok sme prvýkrát vyskúšali tento alternatívny adventný kalendár. Po pozitívnej spätnej väzbe od našich zákazníkov a skúsenostiach z výroby sme teraz implementovali vnútornú časť v iných formátoch. Aj tu však musíme rozumne organizovať naše kapacity a zároveň čeliť výzve zvýšeného spracovania produkcie. Preto pri rozširovaní trvalo udržateľnej vnútornej sekcie podrobujeme výrobu ďalšej skúške a naďalej budeme mať na zreteli konverziu celého portfólia.

Z Nemecka - spolupracujeme s naším partnerom reinpapier® z Villingen-Schwenningen. Na ich webovej stránke nájdete aj ďalšie podrobnosti o našej spoločnej vnútornej časti adventného kalendára.

Trh so zmršťovacími fóliami z hľadiska recyklácie je v súčasnosti stále vo fáze vývoja. Testujeme bioshrink fóliu, ale najprv chceme získať dostatočné skúsenosti v tejto oblasti. Film sa napríklad musí hodiť do nášho existujúceho strojového zariadenia a musí sa v ňom dať spracovať. Okrem toho musíme byť schopní zabezpečiť, aby boli kalendáre hermeticky uzavreté.

Áno, reinpapier® môže predložiť certifikáty v nasledujúcich vlastnostiach:

  1. na biologickej báze (USDA, Vinçotte, BCC)
  2. biologická rozložiteľnosť/kompostovateľnosť (EN13432, ASTMD6868, TÜV Austria)
  3. 99% recyklovateľnosť papiera (UL)
  4. ISEGA - vyhlásenie o bezpečnosti ako obal na potraviny
  5. Certifikácia FSC®

Spoločnosť Ferrero od začiatku roka 2020 používa 100 % kakao s certifikátom udržateľnosti. Úzko spolupracuje s certifikačnými orgánmi, ktoré overujú sociálne a environmentálne normy. V roku 2018 získala spoločnosť Ferrero za svoje úsilie ocenenie Fairtrade Award.