Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415
Nad Falckým lesom vychádza slnko, z hmly vykukujú vrcholky stromov.

Fototipy

7 nápadov pre dokonalé fotky na Instagram

Urobte dojem jedinečnými fotografiami: Blogeri Annika a Mathias Koch vám prezradia 7 tipov na krásne fotografie na Instagram.

Autor Annika Koch

Instagram je v dnešnej dobe súčasťou každodenného života mnohých ľudí. Aby ste vynikli fotografiami, je obzvlášť dôležité mať harmonický a estetický profil, pretože to najprv upúta pozornosť a môže prebudiť túžbu diváka chcieť objaviť viac. V tomto článku vám prezradíme, ako vylepšiť svoj profil na Instagrame a urobiť z vašich obrázkov skutočné pútače pozornosti.

1. Jednotný filter pre vaše fotografie

Na skale sedí muž. Za ním vychádza slnko.
Filtre sú vhodné pre harmonický celkový obraz vášho profilu.
Objednajte si svoj vlastný fotoobraz

Filtre sú skvelým pomocníkom pri zjednotení vášho profilu. Nie je však nutné používať rovnaký filter pre každú fotografiu. Správnou úpravou a nastavením si môžete vytvoriť vlastný štýl a dosiahnuť celkový ucelený obraz.

2. Hmla pre špeciálnu náladu

Medzi mrakmi hmly vykukujú jedľe. Svetlo je jemne oranžové
Veľmi zaujímavá môže byť aj hmla.

Zatiaľ čo väčšina ľudí hmlu neznáša, medzi fotografmi je obľúbená. Správne svetlo v kombinácií s hmlou je veľmi príťažlivé a ideálne pre Instagram. Na fotografovanie sa odporúča najmä zlatá hodina (tesne pred západom slnka a tesne po východe slnka).

Správne svetlo v kombinácií s hmlou je veľmi príťažlivé a ideálne pre Instagram.

Annika Koch

3. Sledujte čiary a línie

Žena ide po schodoch dole. Zábradlie vedie do stredu obrázku. V pozadí sú vidieť hory a jazero pri východe slnka.
Zvolené línie smerujú pohľad diváka na zobrazený objekt.

Fotografia sa stáva obzvlášť zaujímavou, keď je pohľad vedený líniami a čiarami. Hodia sa na to napríklad cestičky alebo schody, ktoré vedú k určitému predmetu alebo človeku.

Extra tip: Reels

Reels sú na Instagrame čoraz dôležitejšie. Ide o krátke videá, často kompilácie mnohých krátkych sekvencií, ktoré sú sprevádzané hudbou. Sú vhodné napríklad na to, aby ešte viac ukázali prostredie, v ktorom vznikli vaše krásne fotografie.

4. Fotografie s odrazom

Vo vode sa odráža Geisleralm. V pozadí sú hory.
Odraz je vždy skvelým motívom.

V priebehu rokov sme zistili, že fotografie s odleskami sa našim fanúšikom veľmi páčia. Pokojné vody, ako sú jazerá, sú na to obzvlášť vhodné. Odrazy na sklenených fasádach budov alebo v kalužiach môžu tiež vytvárať zvláštne motívy, ktoré sú ideálne na Instagram.

5. Inscenácia ľudí a krajiny

Žena v žltej pláštenke kráča po drevenom chodníku cez les zeleného bambusu.
Umiestnite ľudí šikovne do krajiny.

Aj keď samotné fotografie krajiny môžu byť veľmi fascinujúce, stávajú sa ešte príťažlivejšími, keď je v nich umiestnený človek. Proporcie sú ľahšie rozpoznateľné a diváci sa môžu oveľa lepšie ponoriť do krajiny.

Extra tip: Oblečte si odev v jasnej farbe.

6. Fotografie zvierat

Uprostred obrázku je ruka v žltom svetre. Ruka je otvorená nahor a okolo nej lietajú dva vtáky.
Zvieratá sú vždy obľúbenými motívmi.

Fotografie zvierat sú na Instagrame veľmi obľúbené. Nezáleží na tom, či fotíte svojho domáceho miláčika alebo líšku vo voľnej prírode. Pri fotení je však potrebné zabezpečiť, aby zvieratá mali priestor, ktorý potrebujú a nerušiť ich. Potrebná je aj trpezlivosť.

7. Emócie

Radostný skok vo vzduchu v horách Islandu.
Emócie upútajú pohľad.

Úprimné emócie spôsobujú, že sa na fotografiu pozeráte dlhšie. Môžu byť tiež nákazlivé a zanechávajú pozitívny dojem. Potom je väčšia šanca, že sa návštevníci vrátia na váš profil.

Veríme, že vás fotenie bude baviť!

Annika a Mathias Koch