Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Kreatívny tip

Nástenný kalendár so spomienkami z ciest

Blogeri a fotografi Annika a Mathias Koch vám ukážu, ako elegantne vyzerá nástenný kalendár so spomienkami z ciest v jednoduchom dizajne.

Autor Annika Koch

V adventnom kalendári s vašou obľúbenou fotografiou na prednej strane, lahodnými čokoládkami od Ferrera a osobnými odkazmi čaká vašu milovanú osobu za každým okienkom malé prekvapenie. V softvéri CEWE fotosvet si môžete okrem povrchu navrhnúť individuálne aj 24 vnútorných okienok.

Tipy pre výber formátu a dizajnu

Formát a dizajn si vyberiete na začiatku procesu navrhovania ako prostredníctvom aplikácie, tak online alebo v programe CEWE fotosvet. V aplikácii je možné zvoliť veľkosť až do formátu A3. V programe a online je možné navrhnúť kalendáre až do veľkosti A2.

Všeobecne platí, že čím väčší kalendár, tým krajšie vyniknú fotografie na stene. V tomto prípade sme zvolili formát na šírku, pretože v našom kalendári je veľa krajiniek. To je najlepší spôsob, ako sa pochváliť fotografiami.

Tip pre navrhovanie v programe CEWE fotosvet

Chcete mať prístup k čo najväčšiemu počtu dizajnov? Stiahnite si náš softvér CEWE fotosvet, v ktorom nájdete naozaj širokú ponuku kreatívnych dizajnov pre vaše fotokalendáre.

Objednajte si fotokalendár

Jednoduchý dizajn kalendára

Na fotografii je pár prechádzajúci sa po pláži na zimnom Islande.
Jednoduchý dizajn podčiarkuje efekt fotografie krajiny.

V aplikácii aj v programe si môžete vybrať z rôznych dizajnov. Kalendár sme vytvorili v aplikácii a špeciálne sme zvolili jednoduchý dizajn, aby fotografie mali dostatok priestoru. Kalendár formátu A3 na šírku (približne 42 x 30 cm) si môžete navrhnúť aj online.

Iba jedna fotka na stránku kalendára

Na fotografii je pár prechádzajúci sa po pláži na zimnom Islande.
Každý mesiac použijeme iba jednu fotografiu, aby motív na stene zapôsobil.

Aby sme dosiahli čo najlepší efekt, umiestnili sme na každú stranu iba jednu fotografiu. Keď umiestnite viac fotiek na stránku, jednotlivé snímky súperia o pozornosť diváka. Preto sa každý mesiac tešíme na nejakú udalosť minulého roka.

Fotografie zodpovedajúce ročnému obdobiu

Pred horským masívom Dolomitov sa objavuje jesenný motív jazera.
Zlatá jeseň v Dolomitoch pri jazere Lago Federa: Annika stojí na skale vybiehajúcej do jazera. Fotografie vyberáme podľa ročného obdobia – v októbri teda s jesenným motívom.

Aby sme mali vhodnú nástennú dekoráciu pre každé ročné obdobie, dbáme na to, aby fotografia kalendára zodpovedala aktuálnemu mesiacu. Preto v zime používame motívy so zimnou krajinou alebo chladnejšou náladou. V lete naopak ukazujeme teplé a farebné motívy.

Ideálny výber fotiek

Na fotografii je vidieť láva zo sopky, ktorá tečie po snehu. Dav ľudí stojí v úžase neďaleko.
Pri výbere snímok sme dbali na ich jedinečnosť.

Keďže je v kalendári vrátane titulnej strany miesto iba na 13 fotografií, dostanú sa do neho len tie najkrajšie. Tu sú naše kritériá výberu:

  1. Ukazujeme emotívne okamihy, vďaka ktorým opätovne prežívame krásne spomienky.
  2. Mali by to byť snové krajiny, ktoré odrážajú naše túžby ako fotografov-cestovateľov.
  3. Je pre nás dôležité, aby osvetlenie na fotografiách bolo vyvážené: harmonické a zodpovedajúce motívu.
  4. Vždy tiež hľadáme jedinečné motívy, ako je napríklad vybuchujúca sopka na Islande.

Inšpirujte sa našim dizajnom pre svoj budúci kalendár z ciest!

Prajeme vám veľa zábavy pri navrhovaní kalendárov.
Annika a Mathias Koch