Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Kreatívne tipy

Veľká, väčšia, panoráma: takto vytvoríte zaujímavú obálku pre vašu CEWE FOTOKNIHU

Nekonečne dlhé piesočnaté pláže, Alpy za úsvitu, krištáľovo čisté horské jazero - expresívne fotografie potrebujú dostatok priestoru. V našej CEWE FOTOKNIHE im zaručene poskytneme toľko priestoru, koľko si zaslúžia. Už na samotnej väzbe máte veľa miesta pre vaše krásne fotky z dovolenky. Na titulnú stranu sa obzvlášť hodia veľké krajinkárske fotografie. Stačí len zobrať odvahu - a ako je všeobecne známe, menej je niekedy viac. V kombinácii so správnym typom písma a elegantným povrchovým efektom bude vaša fotokniha ako od profesionála. Poradíme vám, ako na to.

Vizuálna sila je v minimalizme

Ak je to možné, umiestnite text na jednofarebné pozadie a dolaďte ho napríklad zlatým efektom.

Minimalistický dizajn dokonale podporí vaše fotografie. Najdôležitejší je však motív, ktorý si vyberiete priamo na väzbu fotoknihy. Fotografia by mala byť sama o sebe expresívna. Preto pri hľadaní správnej fotografie poslúchnite svoje srdce. Pripomeňte si, ktorá krajina vám vyrazila dych. Vyfotili ste fotku, ktorú doslova milujete? Blahoželáme! To je tá správna na titulnú stranu.

Využite jednofarebnú časť na fotke, v našom prípade ide o oblohu, a vložte tam svoj text. Môže to byť akékoľvek motto, ktoré vás sprevádzalo na vašich cestách. V knihe na obrázku je použité písmo "Stafford", veľkosť 36 bodov. Vďaka klipartu a povrchovej úprave je písmo dokonale zvýraznené.

Menej textu pre väčší efekt

Zábery krajiny sú perfektným motívom na väzbu cestovateľskej fotoknihy.

Umiestnite vybraný motív na celú plochu vašej CEWE FOTOKNIHY vo formáte XXL panoráma. Aby bol výsledný dojem dokonalý, mala by byť fotografia vo vysokom rozlíšení. Nerobte si starosti, náš program CEWE Fotosvet kontroluje kvalitu fotiek počas vytvárania a upozorní vás, ak je motív príliš malý.

Teraz nám ide o text - vyberte časť fotky s najjednotnejším pozadím. V ideálnom prípade je to oblasť, ktorá je čo najviac harmonická. V knihe na obrázku je to napríklad nebo. Vytvorte si minimalistický názov knihy, často stačí jedno slovo, napríklad cieľ vašej cesty. Ak sa vám páči text v knihe na obrázku, vytvorte si 3 textové polia a umiestnite ich pod seba. Do príslušných polí zadajte biele písmená rozdelené na tri slabiky rovnakej dĺžky. Umiestnite rok vodorovne zospodu tak, aby končil rovnako s písmenami. Čiaru nájdete medzi klipartmi. Umiestnite ju zvisle pozdĺž textu a prefarbite na bielo.

Viac kreatívnych nápadov na zostavenie CEWE FOTOKNIHY nájdete na našej inšpiračnej stránke a na našom CEWE blogu.

Váš redakčný tím CEWE vám praje veľa zábavy pri tvorení.