Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Kreatívny tip

Osobné fotopuzzle Ravensburger vhodné aj pre deti

Ukážeme vám dva spôsoby, ako navrhnúť svoje osobné puzzle s fotografiou.

Hádanky sú zábavné a podporujú koncentráciu. S puzzle Ravensburger od CEWE si môžete vytvoriť vlastnú hru pre svoje deti alebo pre vás samotných. Jedinečné puzzle môže byť tiež pekný darček pre priateľov či súrodencov. Mimochodom skladanie je ešte zábavnejšie, ak je na dielikoch puzzle vyobrazený váš obľúbený fotografický motív.

Poďme spolu skladať puzzle!

Puzzle Ravensburger ľahko navrhnete priamo v prehliadači prostredníctvom nášho online editora. Najmladší členovia rodiny môžu vyskúšať sami navrhnúť svoju skladačku. Puzzle Ravensburger je k dispozícii v troch rôznych veľkostiach. Pre mladšie deti v školskom veku odporúčame najmenšiu verziu s 500 dielikmi. Prostredníctvom individuálneho dizajnu si môžu väčšie deti určiť stupeň obtiažnosti sami. Ukážeme vám dva spôsoby, ako to urobiť.

Viac oblastí pre najmladších

Šesť častí uľahčuje puzzle pre šesť- až sedemročné deti.

500-dielna skladačka môže byť o niečo väčšou výzvou pre prvákov. Je dobré rozdeliť povrch na šesť menších motívov, z ktorých niektoré sa líšia farbou. To umožňuje deťom najprv roztriediť kúsky puzzle podľa farby, a potom zostaviť jednotlivé časti jednu po druhej.

V našom online editore nájdete mnoho klipartov, s ktorými môžete zdôrazniť záľuby a záujmy vašich detí. Komiksové ilustrácie príšeriek z nášho príkladu sa nachádzajú v kategórii "Deti". Okrem toho máte možnosť pridať mená priateľov a súrodencov, pre ktorých je darček určený, alebo malé správy vo forme textu - priamo v prehliadači.

Pre pokročilých: pozadie z rôznych klipart obrázkov

Kliparty poskytnú dynamické pozadie pre vašu fotografiu.

Sedem- až deväťročné deti už vedia zložiť ťažšie motívy: v našej skladačke zohráva ústrednú úlohu naša vlastná fotografia. Dvojitým kliknutím na fotografiu náš online editor zobrazí rôzne masky. Presuňte požadovanú masku na fotografiu, aby ste ju dostali do vhodného tvaru.

S pomocou klipartov teraz vytvoríte pozadie. Použite rôzne motívy a farby, aby bolo puzzle veselé. V našom príklade sme vybrali obrázky z kategórií Farby a Tvary. Potiahnite kruhy, trojuholníky a ďalšie tvary na vaše puzzle. Môžete ich zväčšiť, zmenšiť alebo zmeňte odtieň.

Smejte sa a radujte. A teraz? Najlepšie je to urobiť znova.

Čím rozmanitejšie a kontrastnejšie puzzle bude, tým jednoduchšie je neskôr zložiť motív dohromady.

Tip: Rodinný obrázok s niekoľkými členmi rodiny môže poskytnúť veľa zábavy s puzzle. Koho je tento nos? A tieto vlasy? Vaše puzzle by sa tiež mohlo zamerať na domáceho maznáčika, rodinný výlet, alebo koláž vášho obľúbeného stromu - fotografovaný na jar, v lete, na jeseň a v zime.

Tím CEWE vám želá veľa zábavy pri navrhovaní a skladaní vašich puzzle.