Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Ninnulina: Letná CEWE FOTOKNIHA

Nina je mamička dvoch dcér, Ninky a Naďky. Fotoknihy tvorí pravidelne a pripravila pre vás zopár tipov, ako na letnú CEWE FOTOKNIHU. Nechajte sa inšpirovať.

Zvyknete si robiť vlastné fotoknihy? Ak áno, kedy ich najčastejšie tvoríte?

U mňa sú pre túto činnosť typické jednoznačne 2 mesiace v roku. Január, kedy robím ročenku za predošlí rok. Taký foto-súhrn všetkého, čo sme zažili. A druhý obvyklý mesiac na tvorbu fotoknihy je u mňa september. To je vynikajúci čas na tvorbu fotoknihy z dovolenky.

Z dovoleniek máme častokrát množstvo krásnych fotiek a spomienok a bol by to hriech venovať jej len jednu dvoj-stránku v ročenke. Preto jej zvyknem spraviť samostatnú knihu. Tento rok som doháňala aj staršie resty a vytvorila CEWE FOTOKNIHY aj za predošlé roky.

Často dostávam otázku, či mi tvorba knihy v CEWE programe trvá dlho. Moja odpoveď je: „Áno, ale výsledok stojí jednoznačne za to.“ I keď veľkú časť tvorby mi nezaberie jej samotná konfigurácia v programe, ale výber fotografii. Ja fotím veľa a stále, takže výber je vždy ťažký a má niekoľko vyraďovacích kôl, kým vyberiem finálne fotografie :). A keďže som fotokníh už robila mnoho, tak mi to aj v programe ide už oveľa rýchlejšie. Preto moja rada znie, určite to pri prvej Vašej fotoknihe nevzdajte a snažte sa program spoznať. Ďalšie knihy vám pôjdu vytvoriť už rýchlejšie. Dobrým pomocníkom pri prvej knihe môže byť aj videonávody, ktoré na stránke CEWE nájdete. Je v nich množstvo tipov a trikov.

Ja som minimalista a vyhovuje mi, keď sú knihy jednoduché a nechajú vyniknúť fotografie. Preto ako vidíte, mám čisté biele strany a veľa využívam aj to, že je jedna fotografia cez celú stranu. V programe CEWE Fotosvet nájdete však viaceré predlohy a štýly, kde sú stránky rôzne podfarbené, podelené, alebo s malými ilustráciami podľa zvolenej témy. Pre rôzne udalosti sú takéto šablóny úplne ako stvorené. Napríklad pri fotoknihe k narodeniu dieťatka sa to vyslovene hodí.

Na strany si dokážete pridávať rôzne ilustrácie, aj texty. Každému detailu viete meniť veľkosť, farebnosť, typ. Dá sa so všetkým naozaj krásne vyhrať. Ja som si do týchto mojich posledných fotokníh vložila len kliparty s rôznymi heslovitými nápismi – „moments“ / „best of“ / „family“ / „summer“ / „kids“ ... – ktoré náladu na fotkách ešte viac znásobili a podčiarkli.

Rada tiež využívam na obálke povrchovú úpravu reliéfneho nápisu s efektom. Knihe to dodá šmrnc a eleganciu.

Jedna rada na záver

Aj vám sa nakopili fotografie z letnej dovolenky? Nečakajte do januára a spravte si fotoknihu hneď. Je to jedna z najkrajších možností, ako si môžete zážitky uchovať, a potom kedykoľvek v kruhu rodiny na ne zaspomínať.