Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Kreatívne tipy

Veselé Vianoce – nápady pre vaše vianočné fotenie

Vaše najkrajšie zábery roka pochádzajú z vašej dovolenky, ale tak nejako tam chýba vianočný nádych? Odfoťte sa s celou rodinou a prispôsobte motív danej udalosti. Vianočné fotky doma v obývačke alebo v zimnej záhrade dokonale doladia vaše vianočné priania či pohľadnice. Nielenže pri tom zažijete veľa zábavy, ale vyfotíte aj krásnu fotku, vďaka ktorej poprajete všetkým svojim blízkym krásne Vianoce.

Ako ale nafotiť tie správne vianočné fotky? Nepotrebujete profesionálne vybavenie, stačia vianočné dekorácie, ako sú svetielka alebo vianočné čiapky. Uvidíte sami, ako sa skvele naladíte na tú pravú vianočnú náladu.

1. Lesk svetiel pre tú pravú vianočnú atmosféru

Svetelná reťaz je perfektná pre navodenie tej správnej vianočnej atmosféry.

Desiatky malých svetielok, ktoré pripomínajú svetlušky v noci sa postarajú o jemné akcenty: Svetelná reťaz je tak ideálna dekorácia pre vianočné fotenie. Vytvorí ľahko a rýchlo teplé a útulné prostredie. Svetielka pritiahnu pozornosť k hlavnému motívu celej fotky.

Okolie by malo byť trochu tmavšie, aby svetielka krásne presvetlili vašu rodinku. Pre tento typ fotenia odporúčame LED svetelné zdroje, nezahrievajú sa a všetko je bezpečné. U dospelých tento efekt pôsobí umelecky a u detí zasa hravo. Každopádne výsledný efekt bude stáť za to.

2. Sladká detská láska

Súrodeneckú lásku doladia oblečky s vianočnou tematikou.

Aj u nás už sa veľmi často objavujú americké vianočné zvyky, ako sú vianočné svetre s vtipnými vianočnými motívmi, ktoré sa nosia nielen cez sviatky, ale už aj na firemných večierkoch. Populárne sú aj červené čiapky alebo sobie rohy ako čelenka. Prečo teda nevyužiť tieto rekvizity aj pre vianočné fotenie doma?

Deti sú obzvlášť roztomilé, keď nosia rovnaké vianočné oblečenie. A čo potom fotka, kde sa vy a váš domáci miláčik smejete do kamery? Tak vznikajú tie najvtipnejšie fotky, ktoré rozosmejú vás aj tých, ktorým prídu poštou.

3. Fotenie s domácimi miláčikmi

Zahrňte do fotenia aj rekvizity z posledného vianočného večierku.

Váš pes so sobími rohmi alebo mačička s vianočnou čapicou zaručene pobaví každého. Chcete na vianočnom želaní aj svojho maznáčika? Tak hlavne nech je to zábava aj pre nich. Určite vám to dajú hneď najavo. Keby s vami miláčikovia tú radosť nezdieľali, fotky sa dajú upraviť aj priamo pri zostavovaní vianočného priania. Pridajte miesto ňufáku červenú bambuľku pomocou klipartov. Aj tak bude fotka dokonalá.

Vtipné a elegantné: naše vianočné priania vyzerajú obzvlášť slávnostne s povrchovým zlatým, strieborným alebo zlato-ružovým efektom.