Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415
Najkrajší deň v živote

Najkrajší deň v živote

Annika a Mathias sa spoznali a zaľúbili vďaka fotografii. Fotografie a produkty od CEWE ich sprevádzajú celým ich príbehom – až po najkrajší deň ich života.

Je nádherný májový deň v mestečku Edenkoben na nemeckej vínnej ceste. „Tu sme doma, tu sa cítime najlepšie,“ rozprávajú a obaja pritom žiaria.

Annika a Mathias vedia, kde je krásne - nakoniec, sú skutočnými svetobežníkmi a navštívili už mnohé svetové zákutia. Hovoria, že je to ich spoločná vášeň a žralok veľrybí je symbolom ich lásky. Obaja sú vášniví potápači a už od prvej spoločnej dovolenky sa túžili potápať aj so žralokmi veľrybími. Nie je to jednoduché – koniec koncov, táto najväčšia ryba sveta dosahuje dĺžku až 13 metrov, ale hrozí jej vyhynutie. „Žraloky veľrybie sa hlavne stále premiestňujú a nežijú len na jednom mieste, kvôli tomu je ťažké ich nájsť,“ vysvetľuje Mathias.

Na svadobnej torte, ktorú práve ochutnávajú Annika a Mathias, sa vyníma žralok veľrybí. I napriek miernej nervozite sa na seba usmievajú.

Symbol vzájomnej lásky

Minulý rok sa im ich sen nakoniec splnil. Odcestovali na malý ostrov neďaleko Bornea, na ktorý sa dalo dostať len päťhodinovou plavbou na člne. Tam našli párik žralokov veľrybích a spoločne strávili popoludnie vo vode. „Byť tak blízko týchto zvierat bolo úžasné,“ spomínajú.

Momentka po svadbe: zmes nevýslovnej radosti, úľavy a lásky – to všetko zvečnené naveky.

Žiadosť o ruku na pláži

Korunu tomuto dňu nasadilo spoločné fotenie dvojice na pláži. „Mathias mi dával inštrukcie, ako sa mám natočiť,“ hovorí Annika. Kým sa dívala na nekonečný oceán, požiadal ju, aby sa otočila k nemu. „Odrazu kľačal v piesku s prsteňom a spýtal sa, či si ho chcem vziať.“

Nádherné prekvapenie. „Naozaj som s tým vôbec nepočítala a samozrejme som odpovedala áno,“ opisuje nevesta. Potom svoje zasnúbenie spontánne oslávili na ostrove v malom kruhu známych, ktorých spoznali pri potápaní. „Neboli tam žiadne skutočné reštaurácie, len ľudia, ktorí nám navarili a obsluhovali nás,“ spomína Annika s úsmevom. Z tohto je jasné, aká dôležitá je pre oboch prirodzenosť. Ide len o nádherné spoločné chvíle.

Výmena prstienkov patrí nielen k najdôležitejším, ale aj najemotívnejším momentom svadby.

Boho svadba ako z rozprávkovej knihy

Ale naspäť do súčasnosti. Počas svadby, ktorá pôsobí ako z obrázkovej knihy, je každý účastník presne taký, akým chce byť. Tento trend sa nazýva boho. Svadba v štýle boho netrvá na „normálnych“ pravidlách, ale každý tu môže byť prirodzený. Ide o samotné zosobášenie tak, ako to práve chcú novomanželia. Dokonca aj ich cirkevný sobáš sa dnes koná pod šírym nebom. Vynárajú sa spomienky na začiatok ich lásky – Mathiasov otec spomína, ako mu vtedy jeho syn rozprával o prvom stretnutí s Annikou.

Mysleli sme na všetko: vreckovky na slzy radosti, bublifuky aj kniha pre hostí na ich milé slová.
Láskyplné detaily a ľahký, krásny vzhľad: od pozvánok až po jedálny lístok, všetko do seba zapadá.

Vášniví cestovatelia a láska k fotografiám

Títo vášniví cestovatelia už svoje prvé cesty zachytili na mnohých fotografiách a v CEWE FOTOKNIHÁCH, a tak bolo jasné, že tematika fotografovania musí hrať významnú úlohu aj na svadbe. Výzva, ktorú CEWE s radosťou prijíma, okrem pozvánok a kartičiek s menovkami na stôl sme priniesli aj ďalšie kreatívne dekorácie a tím fotografov. „Bolo to pre nás dokonalé lebo CEWE k nám patrí. Ich štýl a kvalita spojená s trvalou udržateľnosťou – to všetko je pre nás absolútny zážitok,“ zhodnú sa obaja.

V deň svadby sa konali hneď dva fototermíny. Ráno pred kulisou kostola, večer vo vinohradoch pred zapadajúcim slnkom. „S fotografmi sme boli na dokonalej vlnovej dĺžke, a len tak mohli vzniknúť fotografie, aké sme si priali – autentické, blízke a skutočné,“ zhrnula Annika. S nádhernými fotografiami falošného, ale veselého spevu, vína a prskaviek sa svadobný deň uchýlil ku koncu.

Annika a Mathias oslavovali so svojimi hosťami až do neskorej noci.