Kreatívny tip

Tvorivý dizajn interiéru: myslite aj na rohy!

Pri navrhovaní interiéru často zabúdame na kúty a rohy miestností. Čo poviete na jednoduchý a zároveň krásny nápad na dizajn? Zanedbávané miesta v byte premeníte na naozajstné vrcholy dekorácie, keď ich zvýrazníte umiestnením CEWE fotoobrazov do rohu. Funguje to však nielen pri vnútorných kútoch – aj rohy, ktoré vyčnievajú do miestností, vďaka nim pritiahnu všetky pohľady. Mimochodom, v CEWE si môžete objednať svoje vlastné fotoobrazy priamo a prakticky aj s vhodným rámom.

Svetlé rámy pre vnútorné rohy

Keďže do vnútorných rohov miestnosti zvyčajne dopadá menej svetla, mimoriadne dobre sa do nich hodia svetlé rámy a fotografie. V tomto prípade navyše neodporúčame vešať fotoobrazy príliš blízko k sebe – alebo keď už, tak len s paspartou. Takto bude kút pôsobiť menej preplnene a jednotlivé motívy sa budú dať jasne rozoznať. Pri tomto vzdušnejšom zavesení môžete namiešať rozličné tóny vašich fotomotívov. Môžete variovať aj rámy. Táto dekorácia steny však vyzerá najlepšie vtedy, keď zostanete pri jednej farebnej škále. Napríklad fotografie ľudí namiešajte v sivých alebo béžových tónoch. Vďaka nim budú snímky pôsobiť decentne a hrejivo.

Pohrajte sa s čiernobielymi snímkami

Čiernobiele fotografie sa dokonale hodia do vonkajších rohov.

Vonkajšie rohy sú všeobecne svetlejšie a lepšie osvetlené ako vnútorné rohy, keďže nepohlcujú svetlo. Preto sú ideálne pre čiernobiele snímky s čiernymi rámami. Vďaka homogénnym tónom pôsobí celkový obraz veľmi harmonicky.

Náš tip: Skombinujte fotografie s mottami – celej inštalácii dodáte ľahkosť a vytvoríte decentný kontrast. Výborne sa uplatnia najmä motívy krajiniek a architektúry.

Usporiadanie vonkajšieho rohu bez medzier

Vonkajší roh slúži ako os, ktorá dodáva štruktúru „organizovanému chaosu“.

Do vonkajších rohov sa hodia rámy v jednotných farbách, aby sa do koncepcie miestnosti šikovne zakomponoval aj roh. Obrázky môžete pokojne usporiadať do „organizovaného chaosu“, podobne ako pri tetrise. Napriek tomu nebudú snímky pôsobiť príliš nepokojne, pretože roh, po ktorého dĺžke sa rámy usporiadajú, bude slúžiť ako os. Farbu motívov zvoľte tak, aby sa hodila k vášmu nábytku a ostatným prvkom dekorácie. Mimoriadne harmonicky vyzerá, keď nástenné obrazy zavesíte tesne k sebe bez medzier. Namiesto toho použite paspartu v ráme, aby ste snímky vymedzili navzájom vymedzili a urobili z nich stredobod pozornosti.

Náš tip: Obrazy navešajte smerom od rohu a s väčšími rozostupmi od seba. Takto potom môžete ľahko naaranžovať rámy vedľa seba aj nahusto. Nech sa vám všetko podarí!