Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Kreatívne tipy

Po celý rok s ľahkosťou a eleganciou

Pastel sa stretáva s čiernou a bielou farbou - Takto si vytvoríte svoje jednotlivé listy fotokalendára s jemnými farebnými efektmi a klipartmi.

Vo fotokalendári si uchovávate úžasné spomienky od januára do decembra a navrhujete ich podľa svojich vlastných predstáv - do posledného detailu. Najlepšie to funguje so softvérom CEWE FOTOSVET, ktorý si môžete zadarmo stiahnuť a nainštalovať do svojho počítača. Veľmi moderný štýl predstavuje kombinácia čiernej a bielej farby a tlmených pastelových odtieňov. Tento pastel vytvára veľmi zvláštnu náladu - znamená ľahkosť, sviežosť a nadčasovú eleganciu.

Tu je päť inšpirácií pre váš kreatívny kalendár:

Kalendárium v popredí

Modré kruhy sú vynikajúcim spôsobom, ako docieliť v januári zimnú náladu. Odfiltrujte si v softvéri kliparty podľa formy a zvoľte si kruh. Keď je daný klipart označený, môžete si na pravej strane vybrať farbu v rámci pastelového tónu.

Letná nálada vďaka šesťuholníkom

Vzdušné kliparty, ako môžete vidieť v našom príklade, vedia krásne doplniť kalendárium. Dbajte pritom na to, aby nebol farebný tón príliš svetlý a bolo vidieť písmo a číslice. Prostredníctvom pravého kliku na fotku alebo klipart presuniete daný element o úroveň dopredu alebo dozadu.

Kontúry a transparentnosť

Veľkoplošné fotografie sa stanú pomocou klipartov ešte zaujímavejšími. Umiestnite na vašu fotku ružový trojuholník. Vpravo hore v menu si nastavte pri dekorácii transparentnosť. Pridajte ďalšie trojuholníky a zmiešajte jednotlivé kontúry dokopy.

Rôzne úrovne

V klipartoch nájdete aj šesťuholník. Vytvorte si – tak ako v našom príklade – vzor nad vašou fotografiou. Pomocou pravého kliku uložte váš motív na vrchnú úroveň. Doplňte ďalšie šesťuholníky v teplých tónoch ako žltá alebo červená.

Kombinácia kruhov v rohoch

Fotky so svetlejšou a jednotvárnou plochou môžete umiestniť za kalendárium. Využite na to motív na výšku a vľavo a vpravo nechajte miesto pre veľkú bielu plochu a oba modré pásy. Rozmiestnite si bodkovaný klipart v dvoch farbách a dvoch rôznych veľkostiach – pre efekt sneženia.

Jednoduchý dizajn v softvéri CEWE fotosvet

V dizajnovom softvéri CEWE nájdete všetko, čo potrebujete pre tento vzhľad. Vyberte formát nástenného kalendára A4 Panorama vo formátoch. V ďalšom kroku nastavíte kvalitu papiera. Odporúčame digitálnu matnú prémiovú tlač, ktorá dokonale ladí so tlmenými farbami a vďaka zdrsnenému povrchu zaisťuje dojem vysokej kvality. Akonáhle sa softvér spýta, ako chcete navrhnúť kalendár, kliknite na „Creative Calendar“. Teraz môžete navrhovať mesiac po mesiaci.

Minimalistický variant ako v našom príklade je vhodný ako kalendár. Zameriavame sa na vaše nahrávky a pastelové obrázky. Sú vaše fotografie farebné? Jednoducho otvorte fotografickú show CEWE dvojitým kliknutím na motív. Tam môžete použiť čiernobiely filter v časti „Farebné efekty“. Je pre vás CEWE Photo Show stále novým územím? Tu získate prehľad najdôležitejších funkcií.

Navrhnite šablóny pre svoj kalendár

Cítiš sa viac? V našom návode sa dozviete, ako presne umiestňovať fotografie. Konkrétne: pomocou rozloženia na listoch kalendára. Prípadne použite jeden z našich vopred navrhnutých kalendárov dizajnérov v softvéri CEWE Photo World na vytvorenie vašej osobnej verzie v niekoľkých krokoch. Bavte sa! Viac ako len fotografie Hľadáte nápad na kreatívny dizajn? Chceli by ste dať svoje nádherné spomienky? Vyberte si z našich kreatívnych tipov na svoje fotografie.