Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Fototapeta v trendy vzhľade vytvorí dojem loftového bytu

Ako sa inšpirovala kapela Deep Purple, tak i Prince spieval "Purple Rain". Purpurová alebo farba lila už inšpirovala veľa umelcov. Pre nás sa stala hviezdou na štyroch stenách a žiari rovnako ako piesne známych hudobníkov - ako vlastnoručne zostavený plagát v módnom farebnom tóne.

Skutočne oslnivý efekt dosiahnete spojením niekoľkých motívov do veľkej fototapety. Doprajte svojmu bytu vzrušujúci loftový vzhľad s vlastnými motívmi na plagáte. Viacdielnu veľkoformátovú tlač možno ľahko aplikovať na preglejku a umiestniť alebo zavesiť na stenu. Rôzne odtiene fialovej (fialová, lila atď.) dokonale zmenia celkový vzhľad izby. V kombinácii so zelenými a šedými tónmi prinesú pokoj do obývačky či jedálne. Prečo si teda nevytvoriť vlastné umelecké dielo? Ukážeme vám v troch jednoduchých krokoch, ako navrhnúť vlastnú fototapetu v trendy vzhľade.

Čo budete potrebovať?

  • jednoduché, jasné motívy textúr, rastlín alebo tvarov, vzory a čiary

  • plagáty v rôznych formátoch a kvalitách

  • preglejka / MDF doska (napr. v rozmeroch 200 x 140 cm)

  • lepidlo na tapety

  • štetec

  • rezák

Ako na to?

Krok č. 1: Návrh a objednanie plagátov

Najprv vyberte motívy, ktoré chcete skombinovať a vytvoriť tak veľký nástenný obraz. K tomu sa hodia najmä ilustrácie kvetín alebo fotografie textúr v podobnom farebnom tóne - v našom prípade rozličné tóny fialovej. Zaistite, aby obrázky mohli byť orezané bez toho, aby došlo k strate dôležitých častí motívu. Ak nemôžete nájsť žiadne farebné fotografie, odporúčame motívy navrhnúť pomocou filtra - napríklad v programe CEWE fotosvet.

Tip: Objednajte si plagáty v rôznych formátoch s rôznymi typmi povrchov. V závislosti na motíve môže matný alebo vysoko lesklý papier na povrchu vytvoriť mimoriadny efekt na nástennom obraze.

Krok č. 2: Orežte a skombinujte motívy

Rozložte plagáty na preglejku alebo MDF dosku. Vyskúšajte si rôzne kombinácie. Niekedy vyzerá obzvlášť dobre, keď tvary a štruktúry vizuálne splývajú. Niekedy zase vyzerá celkový motív lepšie, keď dochádza k ostrým zlomom v prechodoch medzi motívmi. Keď sa rozhodnete pre správny variant, orežte jednotlivé motívy.

Tip: Usporiadajte tmavšie farby dole a svetlejšie motívy hore – celá kompozícia tak bude pôsobiť harmonicky, obzvlášť v malých miestnostiach.

Skombinujte svoje motívy do vybraného farebného tónu.

Krok č. 3: Prilepte plagáty

Ďalej si pripravte lepidlo - najlepšie to, ktoré je špeciálne vyrobené na fototapety, aby neprepustilo cez motívy. Očistite drevenú dosku a naneste tenkú vrstvu lepidla na zadnú stranu plagátu a prilepte motívy mierne cez okraj. Uistite sa, že motívy sú umiestnené správne a vyhlaďte ich rukou alebo pomocou stierky, aby sa na plagátoch nevytvorili bublinky alebo vlnky.

Natrite plagát lepidlom.

V závislosti na veľkosti miestnosti môžete fotoobraz pripevniť na stenu, alebo len tak oprieť - celý motív potom pôsobí umeleckým dojmom newyorského loftového bytu. Ak chcete ešte vylepšiť výsledný dojem, môžete pripojiť k fotoobrazu svetelné pruhy nad alebo pod stenu s plagátmi.