Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Fototipy

Ako si vytvoriť fotostenu s vašimi obľúbenými fotografiami

Fotografka a blogerka Lucia Semeníková pre vás pripravila tipy, ako vytvoriť krásnu fotostenu pre váš domov. Inšpirujte sa spolu s nami.

Príprava

Pri tvorbe fotosteny je potrebné určite brať ohľad na jej rozmery, a preto je nutná naozaj dôsledná príprava. Ono sa to nezdá, ale táto príprava je celkom zdĺhavá, takže sa nenechajte odradiť, pretože výsledný efekt je naozaj skvelý a budete mať z neho radosť :).

Fotostenu si môžete vytvoriť s fotorámikmi, a následne s tlačou fotografií v daných rozmeroch, alebo zvoliť rovno foto na plátno, ako sme to urobili my.

Jedna z hlavných príprav je samozrejme výber fotografií. Vyberte fotky, ktoré vás naozaj tešia a veľmi radi sa na ne pozeráte nielen vy, ale celá vaša rodina. Fotky so spomienkami, na ktoré chcete spomínať často, ktoré pre vás niečo znamenajú, či patria medzi vaše míľniky v živote. Predsa si ich idete povešať na dosť dlhšie obdobie a mali by vás tešiť pri každom pohľade.

Následne som si prezrela možné rozmery fotografií na plátne, premerala stenu a vytvorila si zmenšeninu steny na A3. Fotografie som si vytlačila v malých rozmeroch už podľa toho cca ako by som ich chcela mať. Teda či to bude štvorec, či obdĺžnik, či bude väčší, či menší. A potom si ich ukladala na papier. Ak mi niečo nesedelo, tak som si vytlačila znova a takto pokračovala, až kým som s výsledkom nebola spokojná.

B&W alebo farebná?

Fotostena by samozrejme určite pekne ukázala aj farebná, ale keďže my sme si ju skladali postupne, teda už sme mali nejaké fotky na plátne v B&W, tak som si tak upravila všetky fotografie a rozhodla sa v tom pokračovať. Takže pokojne, ak máte už aj vy nejaké fotky na plátne, pokračujte nimi a skladajte si svoju fotostenu.

Nebojte sa použiť aj fotky fotené z mobilu. My máme na fotostene použité 2 fotky z mobilu a veru asi by ste neuhádli na prvý pohľad, ktoré sú to :). Ale neodporúčam ich pri väčších rozmeroch, skôr pri tých menších. Nie je to jednoducho fotografia v takej skvelej kvalite ako z fotoaparátu.

Finálne vešanie

Toto už bola parketa môjho manžela a teda si musel všetko premerať, aby to sadlo, tak ako som si predstavovala. Začali sme od ľavého vrchného kraja a išli vrchom a postupovali následne dole. Na zavesenie sme použili nabíjacie háky na obrazy, ktoré ich úplne v pohode udržia.

Obrazy, ktoré vás nikdy nebudú nudiť

Nikdy! Sú vaše, sú to vaše spomienky, vaše chvíle, vaše deti, ktoré rastú a preto je na tom úžasné to, že stenu môžete skladať ďalej. My sme tiež ešte neskončili a pribudne nám pár nových fotiek :)

Lucia