Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Kreatívne tipy

Výnimočný pocit domova s fotoobrazmi

Za posledný rok sme najviac času strávili doma. Či už v pracovni na home office, v detskej izbe pri online vyučovaní, alebo celá rodina spolu v obývačke pri hraní hier a pozeraní filmov.

Preto je dôležité, aby sme sa v byte alebo dome dobre cítili. Vyzdobte si biele steny fotoobrazmi, originálnymi plagátmi či rodinnými fotografiami, ktoré dodajú vášmu domovu príjemnú atmosféru a nový nádych.

To, aby vaša osobná galéria vyzerala podľa vašich predstáv si vyžaduje štipku plánovania, merania a predstavivosti. S našimi radami to určite bez problémov zvládnete aj vy a vaša zbierka bude vyzerať úžasne. Objednajte fotoobrazy z vlastných fotografií.

Farebne zladené

Farby v domácnosti hrajú dôležitú úlohu. Ovplyvňujú našu náladu a podnecujú pri učení a práci. Zvoľte také farby a tóny fotografií, ktoré sú vám na pohľad príjemné a nerušivé. Pokúste sa rámy obrazov farebne a štýlovo zladiť s nábytkom, stenami a výraznými doplnkami vo vašej domácnosti.

Obrazy nemusia len visieť

Obrazy nemusia zdobiť výlučne steny. Menšie obrázky a zarámované fotografie vyniknú napríklad na komode, na polici nad písacím stolom, alebo vo vitríne. TIP: Vytlačené fotografie krásne vyniknú aj na nástenke alebo na mriežke nad písacím stolom.

Pozadie dotvára celok

Na bielej stene budú obrazy pôsobiť živo a žiarivo. Nemusíte sa však báť ozdobiť aj farebné steny vo vašej domácnosti. Jemné farby stien sú ideálne na zladenie tónov na obraze s farbou stien. Ak je stena tmavá, je dobré v obraze použiť paspartu bielej farby na orámovanie, aby motív nesplynul s pozadím a nezanikol.

Symetria a minimalizmus

Ak ste fanúšik minimalizmu a jednoduchosti, vyberte si fotoobrazy v rovnakých veľkostiach a zaveste ich symetricky vedľa seba. Za pomoci vodováhy a metra umiestnite fotografie na stenu v rovnakej výške a vzdialenosti jeden od druhého. Nezabudnite na porekadlo: Dvakrát meraj a raz strihaj. V tomto prípade vŕtaj skrutky do steny.

Tento štýl dotiahnete do dokonalosti, ak použijete fotoobrazy, ktoré majú spoločnú farebnú tému. Napríklad tak, že vytlačíte všetky fotografie v čierno-bielej. Na tento štýl sa skvelo hodia fotografie architektúry.

Príťažlivá asymetria

Nie všetko musí byť podľa pravítka. V bytovom dizajne môže aj chaos pôsobiť príťažlivo. Asymetria vnáša do priestoru isté povzbudzujúce napätie. Vytvorte si množstvo fotoobrazov rôznych veľkostí a rozmerov a zložte ich do jedného celku. Môžete postupovať tak, že do stredu umiestnite najväčší obraz a okolo neho postupne pridávajte menšie.

TIP: Z novinového papiera zložte všetky vaše obrazy v reálnej veľkosti. Na zemi potom môžete vyskúšať rôzne rozloženia a kombinácie. Keď budete s kompozíciou spokojný, nalepte papierové obrazy na stenu, presne tam, kde budú visieť. Teraz do steny pribite klinčeky. Zaručíte tak, že sa nepomýlite a obrazy budú presne tam, kde majú byť. Teraz už len odstráňte papier a zaveste vaše obrazy.

Moderné šesťuholníky

Naše hexxas predstavujú kreatívne skladanie vašich záberov. Fotoobraz na šesťhranných dlaždiciach dodá vašim motívom mimoriadne intenzívny vzhľad. Naaranžujte svoj obraz na stenu z viacerých prvkov alebo skombinujte rôzne hexxas do kreatívnych koláží v žiarivých farbách.

Želáme vám veľa radosti pri tvorení vašej domácej galérie.