Stav objednávky
Informácie
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Príbehy zákazníkov

Momenty plné radosti

Pre rodinu Tomáňovcov sú Vianoce najkrajším časom v roku. So svojimi dcérami si užívajú každý moment a pre svojich blízkych pripravujú celkom osobné vianočné darčeky.

Monika Tomáňová žije s manželom a dvoma dcérami v slovenskej obci Stankovany. Pracuje ako učiteľka na prvom stupni základnej školy a momentálne učí prváčikov. Monikina veľká záľuba je fotografia. Ako sama hovorí, fotí všetko a všade. Fotografovaniu sa začala intenzívnejšie venovať, keď bola na materskej dovolenke s dievčatami. Snažila sa zachytiť, ako dcéry rastú a dokumentovala ich spoločné výlety. Odvtedy fotoaparát nepustila z ruky a fotografia je veľká súčasť jej života. Fotoaparát vyniesla dokonca aj na Gerlachovský štít.

Snažila som sa zachytiť ako dcéry rastú a všetko som dokumentovala.

Monika Tomáňová

Spolu s rodinou sú aktívni turisti a veľmi často chodia po horách a organizujú aj spoločné výlety pre členov ich turistického klubu, ktorý funguje už 6 rokov. Bola to s manželom ich spoločná myšlienka a dnes má ich klub už 50 členov. Najčastejšie chodia na túry vo svojom okolí na Liptove, v Malej Fatre, Veľkej Fatre a tiež do Tatier.

CEWE FOTOKNIHA robí radosť celej rodine

Prečo ste sa rozhodli vytvoriť CEWE FOTOKNIHU?

Táto CEWE FOTOKNIHA je výber toho najlepšieho zo života našej rodiny za posledný rok a bola darček pre moju maminu. Je v nej všetko, čo sme spolu zažili, kde sme boli, oslavy, Vianoce a je to výber tých najkrajších fotografií, ktoré sa mi podarilo zachytiť.

Ako sa fotokniha mamine páčila?

Veľmi sa je páčila a bola naozaj prekvapená. Má pre ňu veľkú hodnotu a spolu s tatinom sa z nej veľmi tešia, keď si ju prezerajú.

Aký ste mali pocit, keď ste dali maminke fotoknihu ako darček?

Je to veľmi príjemný a povznášajúci pocit. Každý to pozná, keď dáte niekomu niečo, čo ho poteší, tak nie je nič krajšie. Je to podľa mňa to najkrajšie. Ťažko to niečím iným prevýšiť.

Keď urobíte druhému úprimnú radosť a vidíte, že sa z toho teší, tak vy máte dvojnásobnú radosť.“

Monika Tomáňová

Keď sú na fotografiách ľudia, ktorých máte radi a na ktorých vám záleží, tak to je tá pointa toho darčeka. Sú tam ukryté emócie a spoločné zážitky.

Akú má pre vás fotokniha s fotkami vnúčat a rodiny osobnú hodnotu?

Babička: Má veľkú hodnotu. Keď knihy otvoríme a zaspomíname, máme z toho veľkú radosť. Keď som túto fotoknihu dostala, bola som naozaj veľmi prekvapená a spokojná, lebo som to nečakala.

Čím vás dcéra najviac dostala?

Babička: Všetkými tými fotkami. Keď som zbadala všetky tie fotečky, vnúčatá, moje deti aj seba. Bolo to krásne.

Aká je vaša najobľúbenejšia časť fotoknihy, na ktorú stránku najradšej pretočíte?

Babička: Tá, kde sú všetky moje vnúčatá. Ale asi všetky stránky :)

Čo je podľa vás najlepšie na CEWE FOTOKNIHE?

Úplne všetko. CEWE FOTOKNIHY tvorím už 13 rokov. Začínala som fotoknihami z dovoleniek a postupom času som zistila, že fotografie o samote nevyzerajú tak dobre ako fotokniha. Preto som začala robiť fotoknihy zo všetkých fotografií. CEWE FOTOKNIHA je veľmi kvalitná a ani po rokoch sa nemení. Viem to porovnať, keď si prezerám fotoknihu spred 12 rokov a tohtoročnú fotoknihu a fotografie sú stále jasné a krásne. Veľmi sa mi na fotoknihe páči to, že si ju môžem vytvoriť podľa vlastnej predstavy a tá voľnosť a kreativita, ktorá sa dá do toho dať.

Kto z rodiny si najradšej prezerá fotoknihy?

Všetci. Keďže máme rodinu veľmi blízko, všetci si ich pozerajú, keď prídu na návštevu.

Čo hovoria na fotoknihy vaši priatelia a známy?

Všetkým sa páčia. Keď máme rodinné oslavy, tak knihy kolujú a všetci si ich prezerajú. A potom už aj napodobňujú a odkukávajú. Veľmi sa im páčia a chcú to tiež vyskúšať. Už robili fotoknihy a ďalší v rodine ako darčeky pre rodičov.

Ako sa vám pracuje so softvérom CEWE Fotosvet?

Už ho mám za ten dlhý čas celkom okukaný a je vidno, že prešiel za tie roky vývojom. Pracuje sa mi s ním úplne perfektne. Presne viem, kde mám čo hľadať, kde si čo upravím, je prehľadný a každý človek, ktorý trošička vie robiť s počítačom, nemôže mať žiadny problém. Mne osobne sa s ním robí veľmi dobre.

Skoro do každej fotoknihy pridávam texty a z času na čas využívam aj kliparty. Veľmi často využívam rámiky, hlavne také jemné a jednoduché, prípadne tieňovanie a pozadia. Využívam všetko, ale s mierou tak, aby v prvom rade vynikli fotografie, a aby prvý pohľad padol práve na fotografiu.

Akú radu by ste dali niekomu pri tvorbe CEWE FOTOKNIHY, na čo nezabudnúť, čo je najdôležitejšie?

Najdôležitejšia je prvotná myšlienka, čo chcem vlastne urobiť, čo bude fotokniha predstavovať. U mňa je to jednoduché, pretože naše fotoknihy sú o nás a o našom živote. Tiež je dôležité zladiť nadpisy a pozadia, aby mala kniha jednotný ráz, aby nebola rozhádzaná. Páčia sa mi fotoknihy, ktoré majú systém. Rozhodnem sa pre určitý štýl a v ňom spravím celú fotoknihu. Napríklad do jednej letnej fotoknihy som vybrala prvok listu a každá kapitola začína týmto prvkom. Využila som aj predlohy, ktoré softvér obsahuje, ale vždy som si ich upravila podľa seba.

Ako zvyčajne trávite Vianoce?

Vianoce trávime veľmi tradične, s rodinou. Keďže bývame na dedine, kde bývajú aj moji a manželovi rodičia a ďalší členovia rodiny, vždy sa stretneme vo väčšom počte a je nás aj 20. Také rodinné, tradičné Vianoce. Dievčatá pomáhajú piecť medovníčky a chodia sa starkej pochváliť, ako ich pekne vyzdobili.

Plánujete na Vianoce darovať fotodarčeky?

Už veľakrát som využila vaše fotodarčeky, takže určite sa to môže stať :)

Každý rok dostávame kalendáre s krásnymi fotkami, a vždy sa veľmi potešíme.

Babička

Akú majú pre vás hodnotu fotografie u vás doma?

My máme doma po stenách veľmi veľa fotografií vo forme fotoobrazov. Snažím sa vyberať také fotografie, aby na tom veľkom formáte vynikli. Sú to väčšinou fotografie, ktoré si chceme zapamätať a majú v sebe peknú spomienku alebo niečo výnimočné. Napríklad keď sme boli s manželom v Peru na Machu Picchu, tak máme veľkú fotografiu na plátne práve odtiaľ.

Tomáňovci

Monika

Hrá na klavír, na gitaru a spolu s mladšou dcérou sa učí hrať na husle. Má rada poriadok a k tomu vedie aj svoje dve dcéry. Aj keď je pani učiteľka, prísna je tak akurát. Vo voľnom čase si užíva prírodu a turistiku. Keby mohla, tak je v horách aj každý deň. Všade nosí zo sebou fotoaparát, lebo ako sama hovorí: „Človek nikdy nevie, čo sa môže objaviť.“ Dokumentuje všetky dovolenky a rodinné oslavy. Keď si nájde čas pre seba, má rada dobrú knihu. Dlhé zimné večery trávi najradšej pri klavíry.

Manžel Peter

Stará sa o rodinu, pracuje a je poslanec v obecnom zastupiteľstve. Je tiež predseda turistického klubu a člen spolku chovu kráv v dedine. Má veľa záľub, hrá na klavír a veľmi rád hrá tenis s kamarátmi. Do tvorby fotokníh Monike „nekibicuje“, ale teší sa, keď majú úspech a umiestnia sa v súťaži CEWE FOTOKNIHA roka.

Dianka (13)

Je zodpovedná a múdra ôsmačka, ktorá rada hrá na klavír. Momentálne ju veľmi bavia kamene a kryštály a venuje sa svojej zbierke skál. Vo voľnom čase fotí a strihá videá na mobilom telefóne a bavia ju sociálne siete. Rada trávi čas vonku, s kamarátmi na bicykli alebo na prechádzkach.

Ninka (12)

Je siedmačka a učí sa hrať na husle. Spolu so staršou sestrou chodí do ZUŠ na výtvarnú výchovu, lebo veľmi rada kreslí a maľuje. Maľuje aj obrazy na plátno, ktorými si zdobí svoju izbu. Rada fotí mobilom a vytvára kreatívne videá cez mobilné aplikácie. Jej obľúbená počítačová hra je Minecraft.

Babička Magdaléna

Pre dievčatá je to tá najlepšia starká na svete a majú s ňou veľmi pekný vzťah. Keď boli dievčatá menšie, hrávali sa spolu a starala sa o nich. Teraz chodia k babičke na návštevu, porozprávať sa aj s ostatnými členmi ich veľkej rodiny. U starkej vždy všetci nájdu dvere otvorené. Veľmi dobre varí a pečie a skúša nové recepty.

Kocúrik Tom

Najnovší člen domácnosti. Občas je nezbedný a škriabe sa po závesoch, alebo sem-tam zhodí nejaký kvet. No pre všetkých je to veľký miláčik.