Info
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Kreatívny tip

Vyrobte si tri z jedného: kalendáre pre vašich najbližších

Osobne navrhnuté kalendáre prinášajú radosť nielen pod vianočným stromčekom, ale pripomínajú aj príjemne strávené spoločné chvíle mesiac čo mesiac. Či už babička a dedko, krstná mama alebo sestra - fotokalendár je dokonalým spoločníkom počas celého roka a zbližuje celú rodinu trochu bližšie k sebe.

Chceli by ste predstaviť kalendár rôznym ľuďom, ale na jeho navrhnutie máte iba obmedzený čas? Potom máme pripravený praktický tip: Vytvorte si dvanásť kalendárnych listov v softvéri CEWE Fotosvet a jednoducho si vymeňte obálku a jeden až dva mesiace - napríklad so špeciálnymi fotografiami príjemcu. Týmto spôsobom môžete rýchlo navrhnúť rôzne kalendáre.

Stále vám chýba inšpirácia na obálku? Naše tri nápady sa dajú implementovať veľmi ľahko.

Veľká fotografia a kliparty ako základ

Kliparty pod písmom uľahčujú čítanie textu.

Chcete, aby bola obálka pre krstnú matku krajšia? Položte fotografiu na celú plochu nadpisu. V oblasti klipartov nájdete machule v béžovej farbe, ako v našom príklade, ktoré slúžia ako pozadie pre text. Použité boli aj písma „Chin Up Buttercup Cutecaps“ a „DK Midnight Chalker“. Srdce a rám na rok 2021 sú tiež kliparty, ktoré nájdete v softvéri CEWE Fotosvet.

So softvérom CEWE Fotosvet si môžete vytvoriť svoj vlastný. V našom príklade sa to deje pomocou klipartov a textu. Prípadne stačí použiť návrh kalendára.

Sépiové tóny a emotívne zábery

Každý dostane veľmi osobnú obálku.

Dvanásť fotografií detí a vnúčat poteší srdcia starých rodičov. Obálka môže byť tiež veľmi emotívnou fotografiou. Celé to nepotrebuje žiadny efektný dizajn: Namiesto toho jednoducho vyfarbíte svoj motív pomocou CEWE Fotonáhľadu. Jednoducho ho otvorte dvojitým kliknutím a v časti Fotografické efekty vyberte sépiový filter.

Pre svoj text a rok použite dolnú tretinu alebo štvrtinu titulnej stránky. V našom príklade sme použili písmo „Norfolk“ v Narrow a Serif a nastavili sme rok 2021 na zodpovedajúci odtieň - béžová.

Kombinujte čiernu a bielu s farebnými odtienmi

Stará rodinná fotografia môže byť skvelou titulnou stránkou aktualizovaného kalendára.

Použite starú rodinnú fotografiu! Za týmto účelom ju naskenujte a pridajte na obálku - vytvorí sa tak pekný kontrast s novšími motívmi na mesačných stranách. Ak nemáte fotografiu z minulosti po ruke, jednoducho pretvorte jednu zo svojich digitálnych fotografií s vintage vzhľadom. Otvorte ho vo CEWE Fotonáhľade dvojitým kliknutím a použite čiernobiely filter pomocou fotografických efektov. Vďaka takzvanej gama korekcii môžete obraz zosvetliť. To vytvára požadovaný vintage efekt a zaisťuje ľahšiu čitateľnosť textu.

Pre náš príklad sme vybrali písma „Liebe Erika“ a „Baginda Script“. Políčko pre rok nájdete v oblasti klipartov. Vyfarbite tento text a text v jasnom koralovom odtieni a usporiadajte jednotlivé prvky do hornej tretiny obálky.