Info
Zákaznícka linka
02/6820 4415

Kreatívne tipy

Nápady na dizajnové fotoknihy - 12 mesiacov alebo celé desaťročie

Za rok sa toho stane veľa. Najmä čerství rodičia by o tom mohli hodiny a hodiny rozprávať. Pretože najmladší členovia rodiny rastú ako z vody. Najprv prídu na svet, potom venujú mamičke a ockovi prvý úsmev, chvíľku na to už vedia sedieť a zrazu už volajú "mami". To všetko sú nezabudnuteľné okamihy, ktoré rozhodne stoja za to zachytiť!

V CEWE FOTOKNIHE môžete všetky tieto okamihy premeniť na trvalé spomienky, ktoré budete prežívať znovu a znovu. A jedného krásneho dňa budete mať vďaka fotkám príležitosť ukázať svojim deťom, ako vyzerali ich prvé dni, mesiace a roky na tomto svete.

Pre ročenky sú ideálne pútavé obálky, ktoré si zaručene radi prehliadnete znovu a znovu. U nás sa vaša fotokniha so zlatým, strieborným, zlato-ružovým efektom či parciálnym lakom stane pastvou pre oči. Nielenže sa každý efekt krásne leskne, ale je aj cítiť na dotyk. Pozrite sa spolu s nami na kreatívne nápady, ako ľahko možno v našom programe CEWE Fotosvet navrhnúť vlastné a originálne obálky CEWE FOTOKNIHY.

Letopočet so špeciálnym efektom

Rodina Wartmannových ozdobila obálku fotoknihy letopočtom so zlatým efektom

Celých 12 mesiacov v jednej knihe: naši zákazníci zhrnuli svoje rodinné šťastie do jednej CEWE FOTOKNIHY. Vďaka zlatému efektu dokonale vynikol rok 2020 a dodal celej fotoknihe slávnostný nádych. Malé fotografie na titulke napovedajú príbeh, o čom celá fotokniha je. Zmestili sa do nej všetky emotívny spomienky na prvý rok s dvojčatami.

A ako na to?

 1. Otvorte si náš program CEWE Fotosvet a vyberte si formát fotoknihy - Veľká A4, potom si vyberte akýkoľvek typ papiera a vzápätí si zvoľte tvrdú väzbu fotoknihy.

 2. Vložte biele pozadie na prednú a zadnú stranu vašej fotoknihy. Vyberte si fotku a presuňte ju na pracovnú plochu programu pod názov knihy. Vytvorte si z nej úzky obdĺžnik, ako je v našom príklade. Potom kliknite do kategórie klipartov a v skupine farby si nájdite a presuňte vhodné pozadie pre čísla.

 3. Fotku spoločne s farebným podkladom môžete označiť a pomocou pravého tlačidla myši a funkcie "Objekty vyrovnať a prispôsobiť" zarovnať pod seba. Ak ste so šírkou oboch objektov spokojný, oba ich spoločne skopírujte a vložte na obálku ešte 3x.

 4. Teraz objekty rozdeľte do rôznych výšok a znovu zarovnajte či rovnomerne rozložte. Následne si vyberte a presuňte ostatné tri fotky.

 5. Na farebné pozadie umiestnite textové pole, do ktorého napíšete číslovku. V tomto prípade je použité písmo "Courier PS" s veľkosťou 172 bodov. Potom už len stačí vedľa farby písma zvoliť povrchovú úpravu a zaškrtnúť zlatý efekt.

 6. Ak chcete vytvoriť ešte ďalší kontrast k číslam, vložte titulok "náš rok" nad fotky, vyberte rovnaký typ písma a pridajte opäť zlatý efekt. Textové pole potom môžete jednoducho zarovnať pomocou funkcií pod tlačidlom "Usporiadať" vpravo hore.

Celé desaťročie v jednej fotoknihe

Miniatúrne fotografie kombinované s textom - rodina Kellerových zhrnula svojich 10 rokov do jednej fotoknihy

Koniec roka 2020 je skvelou príležitosťou zobraziť celé desaťročie prostredníctvom vašich obľúbených fotografií. Svadba snov na pláži, tehotenstvo, prvé rodinné chvíľky. Veľa spoločných cieľov sa spojilo v jedno veľké rodinné šťastie. Rozmanitosť životných situácií je vidieť priamo z obálky fotoknihy. Miniatúrne fotky napovedajú, čo všetko sa prihodilo v jednej rodinke v rokoch 2010 až 2020. Spojenie obľúbených fotiek a textov pôsobí veľmi harmonicky.

A ako na to?

 1. V programe CEWE Fotosvet si zvoľte XL formát fotoknihy, vyberte si typ papiera a tvrdú väzbu celej fotoknihy.

 2. Dlaždicová koláž na väzbe sa skladá z 11 fotiek a 5 farebných štvorcov, ktoré vložíte jednoducho ako klipart. Vyberte si svoje obľúbené fotky a urobte z nich štvorec. Usporiadajte všetkých 16 motívov tak, ako je to na našom obrázku. Zaručene vám pomôže funkcia "Objekty vyrovnať a prispôsobiť", ktorú nájdete pod pravým tlačidlom myši. S touto funkciou upravíte všetko do rovnakej veľkosti a jednoducho zarovnáte.

 3. Ak budú niektoré motívy na obálke fotoknihy čiernobiele, bude celkový dojem obzvlášť harmonický. Fotky upravíte v programe, ktorý spustíte dvojklikom na danej fotke. Vo farebných efektoch nájdete i čiernobiely filter. Kliknite na tlačidlo "Uložiť" a "Nahradiť fotografiu v produkte". Vaše zmeny ihneď vo fotoknihe uvidíte.

 4. Pomocou textových polí vložte rok alebo iné informácie do farebných polí, ktoré ste si vybrali medzi klipartmi. K textu môžete pridať aj akúkoľvek povrchovú úpravu, vďaka ktorej sa texty budú lesknúť. Rodina Kellerových použila na väzbe písmo "Unica One" s veľkosťou 72 a 36 bodov.

 5. Do farebných políčok použite i ďalšie kliparty, napríklad bodky alebo srdiečka. Ak sa chcete držať nášho príkladu, vo filtri si rovno vyberte kliparty s povrchovým efektom. Zobrazia sa vám len tie, ktoré už sú s vybranou povrchovou úpravou.

Poznáte už naše šablóny pre fotoknihy?

Využite tiež naše nové šablóny pre ročenky a kroniky. Prekvapí vás jednoduchý a užitočný dizajn. Všetko nájdete priamo v našom programe CEWE Fotosvet.