Klíma neutrál fotokniha

Spoločenská zodpovednosť je pre nás dôležitá.

CEWE, popredný spracovateľ fotografií, odteraz vyrába kompletnú škálu značkových CEWE produktov výhradne klimaticky neutrálne. Naša spoločnosť podporila rozsiahly projekt na ochranu ovzdušia v africkej Keni a kompenzuje tak produkciu CO2 emisií vznikajúcich pri tlači všetkých ročne vyprodukovaných exemplárov CEWE FOTOKNIHY, CEWE KALENDÁROV, CEWE POHĽADNÍC a CEWE FOTOOBRAZOV. Projekt udržateľnosti „Klimaticky neutrálna CEWE FOTOKNIHA“ bol po prvýkrát predstavený v septembri počas veľtrhu Photokina 2016.

 

CEWE sa už roky riadi prísnymi pravidlami výroby a neustále pracuje na stratégii udržateľnosti a ochrany ovzdušia, ktorá by okrem iného zahŕňala aj klimatickú neutrálnosť. Aj v tomto smere sa podarilo spoločnosti posunúť o veľký krok vpred. CEWE FOTOKNIHA a všetky ostatné produkty značky CEWE sa odteraz vyrábajú klimaticky neutrálne, a to dokázateľne a bez ďalších nákladov pre zákazníka. CEWE tým preberá plnú zodpovednosť za klimatické zmeny a prispieva k ochrane životného prostredia. Produkcia emisií uhlíka je kompenzovaná formou projektu Kasigau Wildlife Corridor na ochranu zachovaných lesov v Keni.


Les s rozlohou dvakrát väčšou ako Berlín pod ochrannými krídlami CEWE

Ako firma, ktorá spracováva papier, sa CEWE cíti byť veľmi úzko prepojené s témou ochrany a obnovy lesov, a preto podporilo projekt na ochranu lesov v africkej Keni. Projekt Kasigau má pôsobnosť na juhozápade krajiny a jeho cieľom je chrániť vzácny a zraniteľný les na ploche 200 tisíc hektárov, čo zodpovedá dvojnásobnej rozlohe Berlína, pred vypaľovaním a klčovaním. Na vykompenzovanie uhlíkových spalín vznikajúcich pri výrobe CEWE produktov je potrebných 26 km2 zalesnenej plochy, čo zodpovedá ploche približne 3 700 futbalových ihrísk. Rôzne projekty udržateľnosti, vzdelávacie programy a zalesňovanie pomáhajú pri dosahovaní prirodzeného znižovania uhlíka v ovzduší a zároveň chránia miestnu biodiverzitu v Keni.

Klíma neutrál fotokniha

Hlavné ciele projektu


zem klíma neutrál fotokniha
  • Ochrana regionálnych vodných a pôdnych zdrojov prostredníctvom zachovania ekosystému.

  • Vzdelávacie a osvetové projekty miestneho obyvateľstva pre dlhodobú ochranu existujúcich lesov.

  • Vybudovanie miestnej infraštruktúry pre cca 118 500 obyvateľov regiónu.

  • Hlavnou úlohou globálnej ochrany klímy je udržiavať stav zalesnených plôch.18% celosvetových emisií CO2 je podľa údajov špecializovanej agentúry OSN – Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo viazaných práve na lesy v Afrike, Ázii a Južnej Amerike.
Rozumiem
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré jej pomáhajú k správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb a tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Viac informácií