Každý CEWE KALENDÁR pomáha!

Spoločnosť CEWE, a.s. je už niekoľko rokov partnerom Detského kardiocentra Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave. Aj preto sa v závere minulého roka rozhodla venovať 50 centov z predaja každého CEWE KALENDÁRA na nákup EKG prístroja, ktorý je dôležitou pomôckou pre liečbu malých pacientov.

Dňa 28.2.2017 sme odovzdali Detskému kardiocentru v Bratislave vecný dar
– 2 identické EKG prístroje v hodnote 7 200 €.

Detské kardiocentrum Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave, a.s. je jediné špecializované pracovisko svojho druhu na Slovensku, ktoré poskytuje starostlivosť o deti s vrodenými a získanými srdcovými chybami. Bolo založené v roku 1992 a nadviazalo na činnosť I. detskej kliniky DFNsP a Oddelenia detskej kardiológie a kardiochirurgie na ÚKVCH v Bratislave.

Elektrokardiografia (EKG) je základné medicínske vyšetrenie v pediatrických, internistických a chirurgických odboroch. EKG zaznamenáva elektrickú činnosť srdca a jeho pomocou sa dajú diagnostikovať vrodené, aj získané chyby srdca a tiež poruchy rytmu. Používa sa na vyšetrenie všetkých vekových kategórií – od novorodencov až po starých ľudí. EKG prístroj pomocou končatinových a hrudných elektród zaznamenáva činnosť srdca a automaticky ju v súčasných moderných prístrojoch vyhodnocuje.

Ďakujeme, že pomáhate spolu s nami!

Rozumiem
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré jej pomáhajú k správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb a tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Viac informácií