Hlavičkový papier

Bratislava, 15.4.2016

„Our World is beautiful“. Výstava fotografií medzinárodnej fotografickej súťaže CEWES viac ako 94 000 prihlásenými snímkami nastavila medzinárodná fotosúťaž CEWE „Our World is beautiful“ latku pre budúce fotosúťaže veľmi vysoko. Odborná porota zložená z renomovaných odborníkov, fotografov a novinárov odovzdala v šiestich kategóriách ceny v celkovej hodnote 80 000 €.

Fotosúťaž „Our World is beautiful“, ktorú vyhlásila popredná fotoslužba v Európe a inovačný online partner v oblasti tlače ako pokračovanie súťaže „Europe is beautiful“ (2013), sa stretla s veľkým záujmom verejnosti. Približne 11 800 vášnivých fotografov z 18 krajín prihlásilo do súťaže celkovo viac ako 94 000 fotografií v kategóriach Architektúra, Prírodná scenéria, Príroda, Ľudia, Šport a Doprava/Infraštruktúra. Súťaž „Our World is beautiful“ preto patrí k najväčším medzinárodným fotosúťažiam.

Celková víťazka sa stala Agnieszka Gulczyńska z Poľska. Presvedčila svojou snímkou „Just be with me“ v kategórii Ľudia a získala tak po prvýkrát ocenenie CEWE Photo Award. Jej dojímavá snímka malého chlapca, ktorý sedí so svojím psom v náručí na brehu jazera a pozerá na večerné slnko, majstrovsky symbolizuje pojmy ľudskosť, partnerstvo, šťastie, priateľstvo a budúcnosť. „Táto fotografia presne vystihuje názov súťaže „Our World is beautiful“. „Náš svet môže byť takým pekným, bezstarostným a pozitívne naladeným na budúcnosť“, vyjadril sa člen poroty Wolfgang Heinen.

V ďalších kategóriách sa výhercami stali: Adam Kováč, Slovenská Republika, v kategórii Krajina; Devid Camerlynck, Belgicko, v kategórii Architektúra; Murat Ertem, Nemecko, v kategórii Príroda; Gábor máté Pustai, Maďarsko, v kategórii Šport a Thomas Pedersen, Dánsko, v kategórii Doprava a infraštruktúra. Týchto šesť víťazov bolo vyhlásených 2.9.2015 v hamburskej galérii Deichtorhallen. Nadšenie neskrýval ani Dr. Rolf Hollander, predseda predstavenstva spoločnosti CEWE v Nemecku a člen poroty: „Záujem bol jednoducho fantastický. Kvalita súťažných snímok je z veľkej časti vynikajúca – naši účastníci zažívajú radosť z fotografie“.

Unikátna výstava z medzinárodnej CEWE fotosúťaže „Our World is beautiful“ je prístupná verejnosti v moderných priestoroch nákupného centra Eurovea v Bratislave denne od 18.4. do 8.5.2016, v časoch otváracích hodín – od 10:00 do 21:00. Výstava je bezplatná.

 

MEDIA MARKET

Mgr. Lucia Šimonová
Marketing Manager
CEWE a.s.
Mob: 0918 918 887
Tel.: 02/68204461
email: lucia.simonova@cewe.sk

Spoločnosť CEWE pôsobí na Slovensku od roku 1995 (do roku 2006 pod názvom FOTOLAB Slovakia) a je dcérskou spoločnosťou nemeckého koncernu CEWE. Skupina CEWE pôsobí v 24 krajinách Európy, kde prevádzkuje 11 moderných fotografických laboratórií a je poprednou fotoslužbou v Európe a inovačným online partnerom v oblasti tlače.
Spoločnosť spracúva klasické aj digitálne fotografie v profesionálnej kvalite. Okrem toho ponúka ďalšie originálne produkty ako fotodarčeky, fotoobrazy, fotokalendáre, pohľadnice a CEWE FOTOKNIHU. CEWE FOTOKNIHA je najobľúbenejšou fotoknihou v Európe, ocenená prestížnymi cenami ako najlepší produkt.
Maloobchodná sieť 15-tich špecializovaných fotopredajní pokrýva takmer celé Slovensko. Okrem vlastnej siete predajní FOTOLAB spolupracuje CEWE s mnohými obchodnými partnermi v rámci celej Slovenskej republiky.

CEWE a.s. | Galvaniho 7/B | 821 04 Bratislava |
Infolinka: 02/68 204 440 | www.cewe.sk | www.fotolab.sk

Rozumiem
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré jej pomáhajú k správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb a tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Viac informácií