Lisa Platzek: rodina, fotografie, fotokniha – každý rok jeden nový príbeh

Rodina, jej prepletené osudy, spoločne prežité okamihy – to bolo vždy najdôležitejšie v živote Lisy Platzek. A keď pred desiatimi rokmi objavila CEWE FOTOKNIHU – áno, je našou CEWE zákazníčkou už od jej vzniku! – našla si táto nadšená fotografka skvelú formu, ako zvečniť svoje fotografie. Zachytiť životy jej najbližších na fotografiách je pre ňu srdcovou záležitosťou. A má pre to aj výborné vysvetlenie: « Vždy mi bolo ľúto, že z môjho detstva nemám žiadne fotografie. S mamou som krátko pred stavbou Berlínskeho múru utiekla na západ a všetky spomienky sme museli nechať doma. Toho chcem moje deti ušetriť. »

Knihy v knižnici V knižnici Lisy Platzek nájdete uchované všetky dôležité spomienky.

Aj vďaka svojej kreativite a milujúcej rodine je Lisa už hotovou majsterkou pri vytváraní CEWE FOTOKNÍH. « V CEWE softvéri zakaždým objavím nové možnosti, » prezrádza 68-ročná Lisa s nadšením. Dnes má vo svojej zbierke už viac ako šesťdesiat fotokníh a plánuje ju samozrejme ešte viac rozšíriť. « Na CEWE FOTOKNIHÁCH som tak trochu závislá, » priznáva sa. Všetko sa to začalo knihou o detstve jej prostredného syna Jochena, pričom sa nevyhla skenovaniu množstva vyvolaných starých fotografií. Dnes sa už celá rodina Platzekovcov teší z najnovšieho prírastku do ich rodiny – vytúženého vnuka Maximiliana. Lisa fotografuje svoju rodinu počas celého roka, zachytáva najdôležitejšie momenty a následne z nich robí ročenky. Jochen sa ako úspešný developer pred 15 rokmi presťahoval za prácou na juh Španielska , kde nakoniec stretol aj svoju manželku Annu a pred štyrmi rokmi sa im narodil syn Maximilian. Lisa spolu s manželom Hansom cestujú najmenej trikrát do roka do Almerie v Andalúzii, aby navštívili svojho malého vnúčika. « Ten malý je jednoducho rozkošný! » nadchýna sa Lisa nad svojím štvorročným vnúčikom. « Blonďavé vlásky, čierne oči a tmavšia pleť – všetci sa po ňom obzerajú! »

Zvečnite svoje najkrajšie zážitky vo vašej osobnej CEWE FOTOKNIHE

TERAZ VYTVORIŤ
Profile Icon

Platzekovci

Dve srdcia, jedna duša. Sú pár, ktorý sa navzájom dokonale dopĺňa a vyžaruje z nich intenzívna harmónia: Lisinu hyperaktivitu perfektne vyvažuje Hansov pokoj.
Homestory Icon

Kúsok Španielska na Rýne

V dome Platzekovcov vo Wachtbergu neďaleko Bonnu máte pocit, akoby ste boli priamo v Španielsku - najmä vďaka nádhernej terase pripomínajúcej typický vidiecky španielsky dom. Každý, kto navštívil Platzekovcov, bol ich domom jednoducho očarený.
Golfové príslušenstvo v dome Platzekovcov

Golf je po rodine najväčšou vášňou Platzekovcov.

Rodinné fotografie

Tak ďaleko a zároveň blízko. Tí najbližší sú v dome Platzekovcov vždy prítomní, aspoň v podobe fotografií.

Lisa Platzek a ich fotoaparát

Prst vždy na spúšti – Lisa a jej fotoaparát tvoria jednoducho nerozlučný pár.

Hans-Peter Platzek a jeho modely vláčikov

Miniatúrne lokomotívy. Hans-Peter Platzek má jednu vitrínu venovanú jeho zbierke modelov vláčikov.

Domáci čaj zo záhrady

Štyri generácie na jednej poličke. Aj v Lisinej pracovni sa nachádza množstvo rodinných fotografií.

« Fotoknihy sú jednoducho skvelý darček. Je to hodnota, ktorú si nikde nekúpite. »

(Lisa Platzek)
Photobook Icon

Maximilián - maximálne

S malým Maxom počas celého roka - je krásne vidieť, ako Max každou stránkou rastie. CEWE FOTOKNIHA Lisy Platzek je veľmi rôznorodá a pri jej listovaní sa zaručene nebudete nudiť. Tu si ju môžete pozrieť.

Svadba, cestovanie, rodina alebo hobby - prelistujte si viac ako 1000 CEWE FOTOKNÍH našich zákazníkov

Nechajte sa inšpirovať
Designtips Icon

Tvorba bez hraníc

« Pokiaľ ide o tvorbu, som perfekcionista, » hovorí Lisa Platzek. Zakaždým strávim aspoň dva týždne nad knihou, prerábam ju a zdokonaľujem. Jej najdôležitejšia skúsenosť po vytvorení 60 CEWE FOTOKNÍH je: využite rôznorodé možnosti softvéru. Objavte pár jej tipov, ako vytvoriť tú najlepšiu ročenku.
Obálka našej CEWE FOTOKNIHY
Pri tvorbe ročenky si zaspomínate na celý rok. Odporúčam vám pravidelne si prezerať fotografie, vyberať najlepšie a stránky vytvárať, kým sú spomienky ešte čerstvé. Takto sa postupne dopracujete až k záveru roka.
Chronológia v našej CEWE FOTOKNIHE
Je dôležité, aby jednotlivé stránky vašej ročenky boli usporiadané chronologicky. Môj tip: kúpte si tematicky vhodný kalendár, odfotografujte si jeho stránky a doplňte ním vašu ročenku.
Majte fotoaparát vždy so sebou
Pri fotografovaní sa vždy riadim pravidlom: viac je viac. Nech robím čokoľvek, fotoaparát mám vždy so sebou. Jediné, čo môžem poradiť je, aby ste fotili čo najviac. Najlepšie sériu fotografií z každej situácie, a to najmä pri malých deťoch. Pri tvorení ich výborne využijete
Dôvera v softvér
Softvér ponúka na výber množstvo pekných pozadí. Ale ešte viac kreatívnych možností máte, ak si ich vytvoríte sami. Zvyčajne použijem fotografiu, ktorá sa najviac hodí k téme a upravím ju efektom tieňovania a rozostrenia.
Upustenie od textu
Základná predstava o vašej CEWE FOTOKNIHE je veľmi dôležitá, ale nie rozhodujúca. Nezabudnite vyskúšať rôznorodé možnosti softvéru, ktoré vám ponúka. Vyvarujte sa tomu, aby vaša kniha pôsobila príliš jednoducho a nezaujímavo. Softvér ponúka naozaj veľa!

« Softvér so svojimi neobmedzenými možnosťami urobí umelca aj z vás. Nech každá stránka napíše svoj vlastný príbeh. »

TERAZ VYTVORIŤ VLASTNÚ CEWE FOTOKNIHU
Makingof Icon

Zo zákulisia

Počas jedného jasného rána sa na terase u Lisy a Hansa Platzekovcov premlelo množstvo ľudí. Žeby rodinná oslava? Nie tak celkom. To, čo sa tak príjemne začalo, sa čochvíľa zmenilo na pravý pracovný deň. Natáčanie s CEWE tímom!
útulný kút rodiny Platzekovcov
Obálka fotoknihy
Objektív
Maskovanie Lisy Platzek
Kytica kvetov
Hans Platzek pred kamerou
Obývačka v dome Platzekovcov