Petra Jaworski: Cestovateľka ako
z knihy

Stretnúť Jaworských nie je vôbec jednoduché. Aj keď budete neúnavne zvoniť u nich doma v Meerbuschi, je veľmi malá pravdepodobnosť, že vám niekto otvorí. Rodina Jaworských je totiž stále na cestách – je to ich najväčšia záľuba. Raz je to Nové Anglicko v USA, inokedy Čína a Tibet, Jamajka, Santorini, ale ich najobľúbenejšou destináciou je jednoznačne Afrika. Navštívili ju už dvanásťkrát a každú cestu zdokumentovali v najmenej jednej CEWE FOTOKNIHE

Stádo zebier v Afrike Afrika – obľúbený cestovateľský cieľ Jaworských

Rodina Jaworských – to je Petra, jej muž Jürgen, dcéry Anna, Nadin, Jörn a elegantná sučka Diva. Je to sympatická rodinka zanietených cestovateľov. A okrem cestovania spája Jaworských ešte jedna vášeň – vyfotografovať všetky ich zážitky a jedinečné momenty a následne ich uchovať v CEWE FOTOKNIHE. « Tieto knihy pre mňa znamenajú naozaj veľa a pri ich listovaní mám možnosť zažiť všetky tie pekné okamihy znova, » zdôveruje sa nám Petra. « Keď sa ostatní vrátia z dovolenky naspäť domov, okamžite sa pre nich začína každodenná rutina. U mňa je to iné. Našu dovolenku si vždy predĺžim tvorbou CEWE FOTOKNIHY. »

Video Icon

Objavujte svet s radosťou

Petrine srdce bije pre cestovanie už od ranného detstva. Predovšetkým Afrika v nej zanechala hlboký dojem. V tomto videu vám porozpráva, prečo sa tam vždy tak rada vracia, a prečo je pre ňu tvorba CEWE FOTOKNIHY tým najlepším spôsobom na uchovanie cestovateľských zážitkov.

Zachyťte vaše najkrajšie zážitky v osobnej CEWE FOTOKNIHE rovnako ako Petra Jaworski

TERAZ VYTVORIŤ
Profile Icon

Rodina Jaworských

Cestovať, fotografovať a vychutnávať si život – môže byť dôchodok krajší? Pre Jaworských je CEWE FOTOKNIHA neoddeliteľnou súčasťou cestovania, odkrýva ďaleké krajiny a pri jej listovaní sa vždy zíde celá rodina.
Homestory Icon

Celý svet u nás doma

U Jaworských vás určite neprekvapí, že tu nájdete množstvo fotografií a umeleckých diel nazhromaždených zo všetkých kútov sveta. Kvôli ich cestovateľskej vášni si zvolili aj strategické miesto ma bývanie: Meerbusch, ktorý leží len 15 minút od Düsseldorfského letiska. A to je brána do celého sveta.
Najobľúbenejšia CEWE FOTOKNIHA Petry Jaworski

« Mojou najobľúbenejšou CEWE FOTOKNIHOU je jednoznačne tá z minuloročného výletu na Santorini. Predovšetkým preto, že bola vyrobená novou technikou na fotopapier. Vyzerá skutočne brilantne! »

Čínska bábka

« Táto čínska bábka nie je klasický suvenír z ciest. Naša dcéra Anne ju kúpila tajne počas nášho putovania po Číne a neskôr ju darovala svojmu otcovi k narodeninám. »

Indonézka maska

« Môj muž je veľkým fanúšikom a zberateľom masiek. Pravdupovediac, mňa vždy trošku desili. Ale túto konkrétnu mám dokonca rada. Doniesli sme si ju v roku 2010 z malého dedinského obchodíka, na ktorý sme náhodou natrafili pri našich potulkách po Indonézii. »

Zbierka najlepších fotografií

« Tu je zbierka našich najlepších fotografií. Takmer každá naša cesta tu má zastúpenie. S týmto skvelým nápadom ma prekvapil môj muž. Najlepšie na tom je, že je tu dostatok miesta na ďalšie fotografie, ktoré urobíme počas našich budúcich ciest. »

Zbierka fotokníh Petry Jaworski

« Moje najvzácnejšie poklady: všetky naše CEWE FOTOKNIHY máme starostlivo uložené na poličke nášho konferenčného stolíka v obývačke. Takto ich máme vždy na očiach, a keď sa pri pozeraní televízie nudíme, vždy po nich radi siahneme a oživíme si naše spomienky. »

Petra Jaworski pred svojím vlastným obrazom

« Tento obraz som namaľovala sama ešte v roku 1994. Urobila som ho len tak z rozmaru a hoci nemá nejaký hlboký význam, páčia sa mi farby, ktoré som v ňom použila. Potom, čo sme sa na pár rokov presťahovali do Francúzska, som s maľovaním prestala. »

Rodinný pes Diva

« Netrvalo dlho a Diva sa stala plnohodnotným členom našej rodiny. Dnes je u nás už viac ako 17 rokov a už nie je taká vitálna, ale s láskou sa o ňu staráme. »

« Afrika ma stále viac a viac fascinuje. Čím častejšie tam som, tým rýchlejšie sa tam chcem vrátiť. Je to ako závislosť! »

(Petra Jaworski)
Photobook Icon

Listovanie naším dobrodružstvom

Bol to predovšetkým svet voľne žijúcich zvierat, ktorý Petru Jaworski v Tanzánii tak uchvátil. Nemohla samozrejme chýbať legendárna Big Five, ktorú bezpodmienečne musíte vidieť na divokej Safari: lev, byvol, nosorožec, leopard a slon. Ale v ich CEWE FOTOKNIHE nájdete oveľa viac výnimočných momentov.

Svadba, cestovanie, rodina alebo hobby - prelistujte si viac ako 1000 CEWE FOTOKNÍH našich zákazníkov

Nechajte sa inšpirovať
Designtips Icon

Moje tipy a triky

Tanzánia bola v poradí už dvanástou CEWE FOTOKNIHOU, ktorú Petra Jaworski vytvorila. Už počas fotografovania mala v hlave jasnú predstavu o koncepte fotoknihy. Tvorenie jej preto išlo šikovne od ruky. Tu vám prezradí pár jej trikov.
Západ slnka v CEWE FOTOKNIHE
« Na tejto stránke som sa rámom zámerne vyhla. Fotografia takto pôsobí oveľa veľkolepejšie a západ slnka na nej lepšie vynikne. Toto pozadie som našla v CEWE softvéri v kategórii Dovolenka. »
Úrovne
« Tu som fotografie zámerne prekryla, a tým im dodala oveľa viac napätia. Súčasne vnímate nekonečnú šírku savany »
Farby v mojej CEWE FOTOKNIHE
« Ako základný farebný odtieň som si vybrala khaki-zelenú. Tá sa fantasticky hodí k divočine v Tanzánii. Na mnohých stránkach som ako pozadie použila svoje vlastné fotografie, aby kniha pôsobila ešte autentickejšie. Napríklad tu som ako pozadie použila hrochy ležiace v bažine. »
Gepard v mojej knihe
« Scény zo života geparda. Na záberoch som zachytila jednotlivé momenty z ich bežného dňa, z ktorých som jeden použila aj ako pozadie. »
Masky sú nutné v mojej CEWE FOTOKNIHE
« Na poslednej strane som použila masku „Afrika“ z kategórie „Krajiny“ z ponuky CEWE softvéru. Leopardí vzor na pozadí iba zosilňuje celkový dojem fotografie. »

« Zažiť naše cesty ešte raz, to je pre mňa to najkrajšie! »

Teraz vytvoriť vlastnú CEWE FOTOKNIHU
Makingof Icon

Zo zákulisia

Filmový štáb, množstvo vybavenia a presný časový plán – to je niečo, čo sa v rodine Jaworských len tak nevidí. Tu je zopár záberov z nakrúcania televízneho spotu na CEWE FOTOKNIHU, ktoré bolo výnimočné nielen pre rodinu Jaworských.
Nastavenie mikrofónov
Natáčanie Petry s fotoknihou
Osvetlenie miestnosti
Prípravy na natáčanie
Testovanie kamery
Slon v CEWE FOTOKNIHE