• 100% záruka spokojnosti
  Individuálny prístup a spokojnosť jednotlivcov s CEWE Fotoknihou je pre nás dôležitý. Zaručujeme teda vynikajúcu kvalitu a služby - kedykoľvek.


  Viac info
 • Euróspka najobľúbenejšia fotokniha
  - Viac ako 35 miliónov predaných kópií CEWE Fotokníh od roku 2005.
  - Viac ako 10 miliónov stiahnutí nášho softvéru pre navrhovanie.

  Zistiť viac
 • Infolinka 7 dní v týždni
  Potrebujete informáciu o vašej objednávke alebo máte otázky ohľadom našich produktov? Počas celého týždňa je vám k dispozícii naša infolinka 02/6820 4415, kde vám radi poradíme.

Klíma neutrál fotokniha

CEWE FOTOKNIHA
je neutrálna
voči klíme

CEWE, popredný spracovateľ fotografií, odteraz vyrába kompletnú škálu značkových CEWE produktov výhradne klimaticky neutrálne. Naša spoločnosť podporila rozsiahly projekt na ochranu ovzdušia v africkej Keni a kompenzuje tak produkciu CO2 emisií vznikajúcich pri tlači všetkých ročne vyprodukovaných exemplárov CEWE FOTOKNIHY, CEWE KALENDÁROV, CEWE POHĽADNÍC a CEWE FOTOOBRAZOV. Projekt udržateľnosti „Klimaticky neutrálna CEWE FOTOKNIHA“ bol po prvýkrát predstavený v septembri počas veľtrhu Photokina 2016.

 

CEWE sa už roky riadi prísnymi pravidlami výroby a neustále pracuje na stratégii udržateľnosti a ochrany ovzdušia, ktorá by okrem iného zahŕňala aj klimatickú neutrálnosť. Aj v tomto smere sa podarilo spoločnosti posunúť o veľký krok vpred. CEWE FOTOKNIHA a všetky ostatné produkty značky CEWE sa odteraz vyrábajú klimaticky neutrálne, a to dokázateľne a bez ďalších nákladov pre zákazníka. CEWE tým preberá plnú zodpovednosť za klimatické zmeny a prispieva k ochrane životného prostredia. Produkcia emisií uhlíka je kompenzovaná formou projektu Kasigau Wildlife Corridor na ochranu zachovaných lesov v Keni.


Les s rozlohou dvakrát väčšou ako Berlín pod ochrannými krídlami CEWE

Ako firma, ktorá spracováva papier, sa CEWE cíti byť veľmi úzko prepojené s témou ochrany a obnovy lesov, a preto podporilo projekt na ochranu lesov v africkej Keni. Projekt Kasigau má pôsobnosť na juhozápade krajiny a jeho cieľom je chrániť vzácny a zraniteľný les na ploche 200 tisíc hektárov, čo zodpovedá dvojnásobnej rozlohe Berlína, pred vypaľovaním a klčovaním. Na vykompenzovanie uhlíkových spalín vznikajúcich pri výrobe CEWE produktov je potrebných 26 km2 zalesnenej plochy, čo zodpovedá ploche približne 3 700 futbalových ihrísk. Rôzne projekty udržateľnosti, vzdelávacie programy a zalesňovanie pomáhajú pri dosahovaní prirodzeného znižovania uhlíka v ovzduší a zároveň chránia miestnu biodiverzitu v Keni.

Klíma neutrál fotokniha

Hlavné ciele projektu


zem klíma neutrál fotokniha
 • Ochrana regionálnych vodných a pôdnych zdrojov prostredníctvom zachovania ekosystému.

 • Vzdelávacie a osvetové projekty miestneho obyvateľstva pre dlhodobú ochranu existujúcich lesov.

 • Vybudovanie miestnej infraštruktúry pre cca 118 500 obyvateľov regiónu.

 • Hlavnou úlohou globálnej ochrany klímy je udržiavať stav zalesnených plôch.18% celosvetových emisií CO2 je podľa údajov špecializovanej agentúry OSN – Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo viazaných práve na lesy v Afrike, Ázii a Južnej Amerike.